Poznać Współczesną Europę …

W naszej szkole już po raz kolejny miały miejsce obchody Dnia Europy. Z tej okazji uczniowie z klasy Vb i Vc pod opieką p. Magdaleny Rudnik przygotowali gazetkę na szkolnym korytarzu na temat symboli i instytucji unijnych oraz faktów dotyczących języka angielskiego. Wystawa została wzbogacona o grupowe projekty językowe na temat naszego miasta. Projekty zostały wykonane podczas zajęć języka angielskiego przez uczniów z klasy Vc i Vd. Z okazji Dnia Europy 10 maja zostały zorganizowane i przeprowadzone szkolne konkursy językowe: IX Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla kl. IV-V oraz IX Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych dla kl. VI-VII pod opieką nauczycielek języków obcych: p. Magdaleny Rudnik, p. Małgorzaty Saniewskiej i p. Iwony Wierzbickiej. Zadaniem uczniów było rozwiązanie quizu dotyczącego zagadnień związanych z historią, kulturą, geografią oraz polityką wybranych krajów anglojęzycznych (Wielkiej Brytanii, Republiki Irlandii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii) i niemieckojęzycznych (Niemiec, Austrii i Szwajcarii). W konkursach wzięło udział 40 uczniów z klas IV-VII.

A oto jak prezentują się wyniki:

Wyniki IX Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów z klas IV-V:
I miejsce – Jakub Ziółkowski, kl. Vc
II miejsce – Wiktor Jagiełło, kl. IVd
III miejsce – Natalia Romaniuk, kl. Vc, Hanna Tomaszewska, kl. Vc

Wyniki IX Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych dla uczniów z klas VI-VII:
I miejsce – Wiktor Podrucki, kl. VIIb
II miejsce- Weronika Kuka, kl. VIIb, Fabian Paczek, kl. VI d
III miejsce – Kamila Perkowska, kl. VI a, Paweł Królikowski, kl. VId

ORGANIZATORKI: M.Rudnik, M. Saniewska, I. Wierzbicka

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.8/10 (8 votes cast)
Poznać Współczesną Europę ..., 5.8 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej