„Opowiem wam ciekawą legendę…”

Nie tak prędko baśń się baje, jak się prędko dziw ten staje…
11 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Halinowie odbył się Konkurs Krasomówczy „Opowiem wam ciekawą legendę…”. Baśnie, podania i legendy polskie stanowią ważną pozycję w kanonie lektur obowiązkowych uczniów klas czwartych, dlatego konkurs został skierowany właśnie do tej grupy uczniów. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów, którzy wykazali się imponującą znajomością legend (teksty spoza szkolnego podręcznika), umiejętnością pięknego i sugestywnego mówienia; zaprezentowali wysoki poziom elokwencji. Ponadto popisali się niełatwą sztuką autoprezentacji, pokonując opory przed występem publicznym. Jury w składzie: p. Hanna Konowrocka, p. Joanna Popławska i p. Ewa Ludwiniak wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – Julia Jankowska – ucz. kl. IV b (opowiedziała legendę pt. „Kwiat paproci”)
II miejsce – Maciej Gójski – ucz. kl. IV f (opowiedział legendę pt. „Baszta siedmiu płaszczy w Szczecinie”)
III miejsce – Lena Chłopik – kl. IV d (opowiedziała legendę pt. „Rycerze śpiący pod Giewontem”)
Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje, dziękujemy za zaangażowanie, odwagę i wspaniałą przygodę z literaturą.
Organizatorzy konkursu: W. Augustyniak, M. Podolak, A. Kalita – Babis

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.7/10 (9 votes cast)
„Opowiem wam ciekawą legendę…”, 7.7 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej