Opowieść Przedwigilijna – Jasełka Bożonarodzeniowe w kl. IV – VII

Piątek 22 grudnia 2017 r. był w naszej szkole dniem, w którym wszyscy żyli już zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Oczywiście rozbrzmiewały świąteczne życzenia, odbyły się klasowe spotkania opłatkowe, zorganizowano również spotkanie opłatkowe z nauczycielami, którzy kiedyś pracowali w halinowskiej szkole.
Punktem kulminacyjnym dnia była „Opowieść Przedwigilijna” – zaprezentowana przez uczniów klas 4-7. W tym 3-aktowym przedstawieniu, młodzież poprowadziła wszystkich zebranych przez historię człowieka, który od momentu utraty Raju po dzień dzisiejszy tęskni za bliskością Boga. Tęskni i… walczy o zachowanie pragnienia Boga, walczy o trwałość i sens nadziei, poszukuje i dąży do Tego, Który kocha każdego z nas osobno i Który tak bardzo umiłował świat i człowieka w nim, że Syna Swego Jednorodzonego dał, byśmy mogli mieć życie wieczne.

Obsada w spektaklu:
Narrator: Weronika Krzyżanowska (kl. 4d)
Mim I: Karolina OStrysz (kl. 4e)
Mim II: Ewelina Parzyszek (kl. 4e)
Mim III: Oliwia Wiechetek (kl. 4d)
Ewa; Maryja: Julia Masna (kl. 6c)
Adam, człowiek, Wiktor: Beniamin Kuśmider (kl. 5c)
Św. Józef: Mikołaj. Błaszczak (kl.6c)
Anioł: Maria Zimna (kl. 7c)
Szatan: Jagna Bojakowska (kl. 5c)
Diabeł: Natalia Romaniuk (kl. 5c)
Malarka Olga: Magdalena Dobosiewicz (kl. 6b)
Ksiądz Proboszcz: Kacper Langner (kl. 5c)
Oprawa muzyczna:
Roksana Szulich (kl. 6c) – trąbka
Laura Rosiak (kl. 6c) – flet
Maja Goworko (kl. 7c) – keyboard (opiekun artystyczny: p. Dariusz Bućko)
p. Dariusz Bućko – keyboard
Montaż filmu: p. Dorota Bębnowicz
Reżyseria: p. Maria Lipiec i p. Wioletta Augustyniak
Wszystkim młodym aktorom gratulujemy wytrwałości w żmudnej pracy, pokonania własnych barier, cierpliwości wobec opiekunów i ich ograniczeń i wreszcie gratulujemy sukcesu scenicznego. Byliście piękni, wspaniali i kochamy Was bardzo!

Opiekunowie: M. Lipiec i W. Augustyniak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.2/10 (11 votes cast)
Opowieść Przedwigilijna - Jasełka Bożonarodzeniowe w kl. IV – VII, 7.2 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej