W Manufakturze Papieru w Kobyłce

Dnia 22.11.2017r. klasy Ib i IIIb pojechały na wycieczkę do Manufaktury Papieru w Kobyłce. Dzięki zajęciom tam realizowanym mogliśmy zapoznać się z dawną sztuką wytwarzania papieru. Zrozumieliśmy, w jaki sposób ludzie wpadli na pomysł wytwarzania papieru i dlaczego był im tak bardzo potrzebny! Mogliśmy dotknąć replik tabliczek glinianych z pismem klinowym, papirusów czy tabliczek woskowych. Na zajęciach warsztatowych każdy z nas wyczerpał papier z zatopionymi roślinami, kopertę z papieru czerpanego na specjalnej ramce. Wspólnie spróbowaliśmy sił w niezwykłej i starej metodzie introligatorskiej barwienia papieru na wyciągu z glonów. Z warsztatów wyszliśmy z kartką papieru czerpanego oraz barwionym papierem w fantazyjne wzory! Papier jest taki wdzięczny i cierpliwy, tyle w nim ukrytego światła, różnych faktur, kolorów… To piękne, tajemnicze tworzywo.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)
W Manufakturze Papieru w Kobyłce, 8.2 out of 10 based on 5 ratingsPowrót do strony głównej