Z wizytą w Manufakturze Bombek „Leśny Zakątek”

Wkrótce Boże Narodzenie. By jeszcze bardziej poczuć magię nadchodzących świąt i dobrze się do nich przygotować, uczniowie klasy V c i Vd wybrali się miniony piątek do Manufaktury Bombek w Boryszewie k. Wiązowny. Tego dnia nie popsuły nam humorów ani padający śnieg, ani utrudnienia związane z dojazdem. Podekscytowani udaliśmy się na spotkanie przygody. Przed Leśnym Zakątkiem, do którego dotarliśmy w niespełna pół godziny, czekał już na nas święty Mikołaj, a w manufakturze – słodki poczęstunek i ciepła herbata. Wzmocnieni posiłkiem, z niecierpliwością oczekiwaliśmy dalszych atrakcji. Gospodarz spotkania, pan Andrzej Halladin, wkrótce odkrył przed nami tajniki wydmuchiwania szklanych bombek. Następnie stanęliśmy przed trudnym, lecz przyjemnym zadaniem samodzielnego zdobienia szklanych ozdób. Oddaliśmy się temu z prawdziwą pasją. W czasie, gdy nasz małe arcydzieła suszyły się, my śpiewaliśmy znane polskie kolędy. Urządziliśmy nawet zawody, która z klas zaśpiewa je najdonośniej i najładniej.

Niemal wszyscy dokonali zakupów przedświątecznych w pobliskim sklepiku. Gdy nasze prace zostały zapakowane, z żalem udaliśmy się w drogę powrotną. Jeszcze tylko mała bitwa na śnieżki i już zajmowaliśmy miejsca w autokarze.
Do Halinowa wróciliśmy w doskonałych humorach. To był udany wyjazd. Nie tylko ciekawie spędziliśmy czas, ale też czegoś nowego się nauczyliśmy.
A. Kupiec, R.Parobczak, H. Konowrocka, M. Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (8 votes cast)
Z wizytą w Manufakturze Bombek „Leśny Zakątek”, 8.9 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej