Szóstoklasiści z wizytą w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Pod koniec października uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami udali się do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem wyjazdu było rozbudzanie i rozwijanie ciekawości twórczej uczniów oraz zainteresowanie ich zagadnieniami z dziedziny fizyki, chemii i techniki. Uczniowie obejrzeli następujące wystawy: KORZENIE CYWILIZACJI, CZŁOWIEK I ŚRODOWISKO, STREFA ŚWIATŁA, ŚWIAT W RUCHU, PŁYŃ I GIŃ. W Centrum Nauki Kopernik nie ma wyznaczonej trasy zwiedzania, toteż uczniowie kierując się swoją ciekawością, samodzielnie ruszyli na „podbój” eksperymentów. Wszyscy mogli dotykać, próbować, sprawdzać, przestawiać i pytać, bo gdy pojawiały się wątpliwości, pomagali – ubrani w czerwone koszulki – animatorzy. Szóstoklasiści uczestniczyli ponadto niezwykle fascynującej sztuce z prądem w roli głównej w Teatrze Wysokich Napięć. Uczniowie w Centrum Nauki Kopernik wzbogacili swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych, a przede wszystkim mogli samodzielnie eksperymentować i wykonywać różnorodne doświadczenia.
Organizatory: wychowawcy klas VI

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.3/10 (9 votes cast)
Szóstoklasiści z wizytą w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 8.3 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej