Czwartoklasiści odkrywają sekret doliny środkowej Wisły

20.10.2017r. uczniowie klasy IVa, IVb, IVd i IVf wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Maciejowic. Po przybyciu na miejsce udali się do Muzeum im. T. Kościuszki, gdzie uczestniczyli w ciekawej lekcji muzealnej, w trakcie której poznali ,,Sekrety Szkoły Rycerskiej”, zasady pisania gęsim piórem i elementy musztry kadeckiej. Następnie stoczyli prawdziwe bitwy o honor swojej klasy. Z zainteresowaniem oglądali ładowanie broni skałkowej oraz z niecierpliwością czekali na strzał pokazowy. Uczniowie zwiedzili również Izbę Przyrodniczo-Leśną im. Jana Pawła II w Podzamczu, poznali różne ciekawostki o gatunkach chronionych Doliny Środkowej Wisły. Później czwartoklasiści otrzymali wskazówki, które miały doprowadzić ich do ukrytego skarbu. Emocji było co niemiara, skarb został odnaleziony. Nasi uczniowie okazali się prawdziwymi detektywami. Na zakończenie przyjemnego pobytu wszyscy zjedli upieczone przy ognisku kiełbaski i pełni nowych wrażeń przyjechali do Halinowa.
Organizatorzy: wychowawcy klas IV

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (4 votes cast)
Czwartoklasiści odkrywają sekret doliny środkowej Wisły, 7.5 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej