I a i I d uczy się i bawi w Gościńcu Wiecha

12 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I a i I d uczestniczyli w wycieczce do Kawęczyna niedaleko Piaseczna. Miejscowość ta słynie z przepięknie usytuowanego i niesamowicie ogromnego gospodarstwa agroturystycznego o nazwie „GOŚCINIEC WIECHA”, w którym pierwszaki mogły podziwiać wszystko, co wiąże się ze sztuką ludową polskiej wsi. Zwiedzały skansen zabudowań wiejskich, młyn wodny oraz wiatrak typu holenderskiego. Uczestniczyły w pokazie pieczenia chleba w starej wiejskiej piekarni, poznawały nie tylko to, jak powstaje chleb, ale także wszystkie rodzaje zboża, z których można go upiec. Ogromną radość sprawiły dzieciom zwierzątka, które mieszkają w gospodarstwie – konie kucyki, osiołek, można było zobaczyć także okazałe daniele. Wiele entuzjazmu wzbudziła wizyta w kuźni połączona z prezentacją kucia żelaza przez charyzmatycznego kowala oraz przejażdżka wozem konnym. Po części edukacyjnej wycieczki nadszedł czas na posiłek i rekreację. Po wspólnym zjedzeniu pysznych kiełbasek z grilla jedni bawili się na ekologicznym placu zabaw, inni grali w piłkę lub skakali na ogromnym pompowanym zamczysku. Ciekawym elementem wycieczki była również dyskoteka wpleciona pomiędzy czas przeznaczony na zwiedzanie. Żal było wracać do domu. Podczas powrotu do Halinowa wszystkie dzieci jednogłośnie uznały wycieczkę za wspaniałą! Wychowawczynie: Katarzyna Świerczyńska, Agnieszka Podbielska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/10 (3 votes cast)
I a i I d uczy się i bawi w Gościńcu Wiecha, 4.0 out of 10 based on 3 ratingsPowrót do strony głównej