Gminny Konkurs Ekologiczny „Z przyrodą za pan brat”

Dnia 03.04.2017 r. w ramach projektu pod nazwą Konkurs Przyrodniczy w Gminie Halinów „Z przyrodą za pan brat” nasza Gmina ogłosiła konkurs pt. „Robię zielnik”. Przedmiotem konkursu, skierowanego do uczniów klas IV – VI, było wykonanie pracy autorskiej – zielnika, z opisem przynajmniej 10 roślin zielnych. Wielu uczniów wyraziło chęć udziału w konkursie i pomimo, iż tegoroczna wiosna skutecznie opóźniała pojawianie się roślin, to do dnia 28.04.2017 r., czyli terminu oddania prac, wpłynęło 37 pięknych zielników.

Dnia 09.05.2017 r. Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Hanna Anczarska, Renata Parobczak i Milena Chróścik biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem, zgodność z tematem konkursu, oryginalność, pomysłowość, odpowiednią estetykę i dobór materiałów wyłoniła 13 prac, które przekazała do Urzędu Gminy. Dnia 24.05.2017 r. Gmina Halinów ogłosiła wyniki konkursu. W naszej kategorii wiekowej przypadły nam zaszczytne dwa pierwsze miejsca. Pierwszą nagrodę zdobyły uczennice klasy VIb Sylwia Tomaszewska i Maja Goworko, a drugą nagrodę przyznano uczennicom klasy Vc Julii Masnej i Joannie Smoderek. Ponadto wszyscy uczniowie, których zielniki dotarły do Gminy, otrzymali wyróżnienia. Troszkę żal, że każdy konkurs ma liczebne ograniczenia, bo wszystkie zielniki miały swój niepowtarzalny urok i ukazywały piękno tych nawet najpopularniejszych roślinek polskiej przyrody.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.8/10 (4 votes cast)
Gminny Konkurs Ekologiczny "Z przyrodą za pan brat", 9.8 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej