Gminny Konkurs Ekologiczny „Z przyrodÄ… za pan brat”

Dnia 03.04.2017 r. w ramach projektu pod nazwÄ… Konkurs Przyrodniczy w Gminie Halinów „Z przyrodÄ… za pan brat” nasza Gmina ogÅ‚osiÅ‚a konkurs pt. „RobiÄ™ zielnik”. Przedmiotem konkursu, skierowanego do uczniów klas IV – VI, byÅ‚o wykonanie pracy autorskiej – zielnika, z opisem przynajmniej 10 roÅ›lin zielnych. Wielu uczniów wyraziÅ‚o chęć udziaÅ‚u w konkursie i pomimo, iż tegoroczna wiosna skutecznie opóźniaÅ‚a pojawianie siÄ™ roÅ›lin, to do dnia 28.04.2017 r., czyli terminu oddania prac, wpÅ‚ynęło 37 piÄ™knych zielników.

Dnia 09.05.2017 r. Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Hanna Anczarska, Renata Parobczak i Milena Chróścik biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem, zgodność z tematem konkursu, oryginalność, pomysłowość, odpowiednią estetykę i dobór materiałów wyłoniła 13 prac, które przekazała do Urzędu Gminy. Dnia 24.05.2017 r. Gmina Halinów ogłosiła wyniki konkursu. W naszej kategorii wiekowej przypadły nam zaszczytne dwa pierwsze miejsca. Pierwszą nagrodę zdobyły uczennice klasy VIb Sylwia Tomaszewska i Maja Goworko, a drugą nagrodę przyznano uczennicom klasy Vc Julii Masnej i Joannie Smoderek. Ponadto wszyscy uczniowie, których zielniki dotarły do Gminy, otrzymali wyróżnienia. Troszkę żal, że każdy konkurs ma liczebne ograniczenia, bo wszystkie zielniki miały swój niepowtarzalny urok i ukazywały piękno tych nawet najpopularniejszych roślinek polskiej przyrody.

Rating: 9.8/10 (4 votes cast)
Gminny Konkurs Ekologiczny "Z przyrodÄ… za pan brat", 9.8 out of 10 based on 4 ratings