XXXIV Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego

Dnia 19 maja 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Halinowie odbyły się gminne eliminacje XXXIV Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Kuka – kl. VI B i Beniamin Kuśmider – kl. IV C (zwycięzcy eliminacji szkolnych). Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć, ponieważ jest to jedyny konkurs o zasięgu regionalnym przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy musieli przygotować do recytacji jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora.

Komisja przy ocenie recytatorów brała pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Jury miało trudne zadanie, gdyż reprezentanci szkół naszej gminy prezentowali wyrównany poziom.
MiÅ‚o nam poinformować, że w kategorii uczniów klas IV – VI przyznano: I miejsce – Weronice Kuka. Tym samym zakwalifikowaÅ‚a siÄ™ ona do etapu powiatowego, który odbÄ™dzie siÄ™ 26 maja 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w MiÅ„sku Mazowieckim.
Weronice gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!
Organizatorzy: A. Mazur, A. Kupiec

Rating: 7.4/10 (9 votes cast)
XXXIV Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego, 7.4 out of 10 based on 9 ratings