XXXIV Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego

Dnia 19 maja 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Halinowie odbyły się gminne eliminacje XXXIV Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Kuka – kl. VI B i Beniamin Kuśmider – kl. IV C (zwycięzcy eliminacji szkolnych). Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć, ponieważ jest to jedyny konkurs o zasięgu regionalnym przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy musieli przygotować do recytacji jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora.

Komisja przy ocenie recytatorów brała pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Jury miało trudne zadanie, gdyż reprezentanci szkół naszej gminy prezentowali wyrównany poziom.
Miło nam poinformować, że w kategorii uczniów klas IV – VI przyznano: I miejsce – Weronice Kuka. Tym samym zakwalifikowała się ona do etapu powiatowego, który odbędzie się 26 maja 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.
Weronice gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!
Organizatorzy: A. Mazur, A. Kupiec

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.1/10 (8 votes cast)
XXXIV Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego, 7.1 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej