XV Korneliada matematyczna 2017

28 kwietnia 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie odbył się Gminny Konkurs – XV Korneliada Matematyczna. W matematycznych zawodach brało udział 50 uczestników z klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych z terenu Gminy Halinów. Uczniów z Halinowa, gości z Brzezin, Cisia, Chobotu oraz z Okuniewa powitała Pani Lidia Kołakowska – dyrektor szkoły i życzyła wszystkim uczestnikom konkursu zdrowej rywalizacji oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników.
Celem konkursu jest: popularyzacja matematyki wśród dzieci; możliwość sprawdzenia posiadanych przez uczniów wiadomości i umiejętności matematycznych na forum rówieśników naszej gminy; wzmacnianie motywacji do nauki, logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów w twórczy sposób.


Konkurs przebiegł w dwóch etapach:
I etap – 20 zadań zamkniętych sprawdzających wiadomości i umiejętności matematyczne.
II etap – 8 zadań otwartych wymagających szczególnie wnikliwego czytania i myślenia matematycznego.
Zwycięzcy konkursu:
Klasa IV
I miejsce – Adam Kaźmierski (ZSP Halinów)
II miejsce – Piotr Samul (ZSP Cisie)
III miejsce – Łukasz Kaźmierczak (ZSP Halinów)
Klasa V
I miejsce – Mikołaj Kwiatkowski (ZSP Cisie)
II miejsce – Michał Maleńczyk (ZSP Halinów)
III miejsce – Liliana Maziewska (ZSP Okuniew)
Klasa VI
I miejsce – Barbara Samul (ZSP Cisie)
II miejsce – Amelia Zwierz (ZSP Halinów)
III miejsce – Laura Korczyk (ZSP Halinów)
Nagrody rzeczowe i medale wręczył Burmistrz Halinowa – Adam Ciszkowski.
Fundatorem nagród rzeczowych oraz medali jest Urząd Gminy w Halinowie, natomiast napoje, ciastka i drobne upominki dla każdego uczestnika sponsoruje Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Halinowie, Gminna Spółdzielnia, państwo Stanisław i Barbara Bakiera oraz Adam Rudnicki.
Organizatorzy konkursu: Jadwiga Siwek i Anna Ludwiniak, pogratulowały uczniom zdolności i umiejętności matematycznych, a także zaprosiły do udziału w Korneliadzie matematycznej w następnym roku.

A. Ludwiniak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.9/10 (9 votes cast)
XV Korneliada matematyczna 2017, 7.9 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej