Kolejny sukces… Znamy już wyniki V Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego!

Dnia 07 kwietnia 2017 r. uczniowie z klas IV-VI pod opieką pana Jacka Gałązki wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim. Do konkursu przystąpiło około 60 uczniów z całego powiatu mińskiego! Szkołę w Halinowie reprezentowali: Jakub Ziółkowski (kl. IVc), Bartosz Matusik (kl. Vd), Bartłomiej Litwińczuk (kl. VIa) oraz Marta Gańko (kl. VIa), którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych. Zadaniem naszych reprezentantów było rozwiązanie testu dotyczącego znajomości zagadnień leksykalno-gramatycznych oraz zagadnień związanych z kulturą Wielkiej Brytanii. Poprzez udział w konkursie uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności językowych oraz pogłębienia wiedzy na temat krajów angielskiego obszaru językowego. W tym roku przedstawiciel klas czwartych, Jakub Ziółkowski, stanął na podium i zajął III miejsce. Tuż za podium, bo na IV miejscu, uplasował się reprezentant klas szóstych Bartłomiej Litwińczuk. Świetnie spisali się też pozostali nasi reprezentanci, zarówno Bartek Matusik, jak i Marta Gańko zajęli XI miejsca w swoich kategoriach wiekowych.
Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością środków językowych oraz wiedzą ogólną na temat krajów anglosaskich. Gratulujemy!!!

M. Rudnik

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.6/10 (8 votes cast)
Kolejny sukces… Znamy już wyniki V Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego!, 7.6 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej