Amelia i Michał zostali „Mistrzami angielskiej gramatyki”!

Dnia 25 kwietnia 2017 r. uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w etapie finałowym II Powiatowego Konkursu „Master of English Grammar” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Do konkursu przystąpiło około 75 uczniów z całego powiatu mińskiego! Naszą szkołę w zmaganiach językowych reprezentowali: Maciej Balcerowski z kl. IVa, Michał Maleńczyk z kl. Va i Amelia Zwierz z kl. VId, którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych.

Zadaniem naszych reprezentantów było rozwiązanie testu, który obejmował zagadnienia gramatyczne, wykraczające poza podstawę programową z języka angielskiego. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania wiedzy i umiejętności językowych oraz sprawdzenia się w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu było także promocją naszej placówki.
Nasi reprezentanci mieli naprawdę „trudny orzech do zgryzienia”, ale udało się i zajęli wysokie miejsca w konkursie:
I miejsce w kategorii klas szóstych – Amelia Zwierz (tytuł laureatki konkursu),
III miejsce w kategorii klas piątych – Michał Maleńczyk (tytuł laureata konkursu),
VIII miejsce w kategorii klas czwartych – Maciej Balcerowski.

Wszyscy nasi uczestnicy świetnie się spisali i niewątpliwie można ich nazwać „Mistrzami angielskiej gramatyki”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

M. Rudnik

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (7 votes cast)
Amelia i Michał zostali „Mistrzami angielskiej gramatyki”!, 9.7 out of 10 based on 7 ratingsPowrót do strony głównej