Tej nocy zgładzono wolność w katyńskim lesie…

…Tylko guziki nieugięte
Przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
Z głębin wychodzą na powierzchnię
Jedyny pomnik na ich grobie…

12 kwietnia 2017r. z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej uczniowie z klasy VIb i IVc przedstawili wzruszającą inscenizację słowno-muzyczną przypominającą tragiczne losy zamordowanych bestialsko polskich żołnierzy. Płonie niebo nad Katyniem, w ludzkim oku skrzy się łza, bo zgładzonym, świat jest winien całą prawdę, którą zna.. z wielką powagą intonowali artyści. Wiele wzruszeń wywołała również piosenka pt. Cisza, modlitwa katyńska w wykonaniu Weroniki Beczek i Karoliny Lachowskiej. Na zakończenie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami minutą ciszy uczcili poległych żołnierzy. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy nie zapomnieli o galowym stroju oraz biało czerwonych kotylionach, bowiem Bóg – Honor – Ojczyzna są najwyższymi wartościami.
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.4/10 (16 votes cast)
Tej nocy zgładzono wolność w katyńskim lesie…, 9.4 out of 10 based on 16 ratingsPowrót do strony głównej