Weronika w powiatowym etapie Konkursu Warszawska Syrenka

Dnia 10 kwietnia 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim odbył się powiatowy etap XXXX Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Kuka, uczennica kl. VI B. W kategorii wiekowej klas IV – VI do rywalizacji przystąpiło 21 uczniów z powiatu mińskiego. Przy ocenie uczestników konkursu brano pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Weronika najpierw wspaniale wyrecytowała bajkę Ignacego Krasickiego pt. „Przyjaciele”, a następnie poproszona przez jury – drugi utwór – „Lato” Władysława Bełzy. Świadczyło to o zainteresowaniu komisji oceniającej występem naszej uczennicy, gdyż nie wszyscy uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania dwóch utworów. Poziom konkursu był wysoki i wyrównany,
co podkreśliło jury, ogłaszając swój werdykt. Szóstoklasistka otrzymała dyplom za udział w konkursie i zdobyła nowe doświadczenia,
które z pewnością zaprocentują w przyszłości w kolejnych edycjach konkursów recytatorskich.
Opiekun Anna Mazur

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
Weronika w powiatowym etapie Konkursu Warszawska Syrenka, 10.0 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej