Z wizytą w teatrze

29 marca 2017r. uczniowie klasy IVc oraz IVd pod opieką wychowawców oraz nauczycieli pojechali do Teatru Lalka w Warszawie na spektakl pt. ”Krzesiwo”. Sztuka w reżyserii Jarosława Kiliana, z muzyką Grzegorza Turnaua, powstała w oparciu o jedną z najpiękniejszych baśni H. Ch. Andersena. Adaptacja dokonana przez Hannę Januszewską należy do klasyki literatury dramatycznej dla dzieci. To poetycka opowieść o odwadze w dążeniu do spełnienia marzeń, miłości i sile wyobraźni. Śpiewogra została zrealizowana w planie lalkowym. Inspiracją dla scenografii stały się wycinanki jej autora, słynnego duńskiego baśniopisarza. Po przedstawieniu uczniowie mieli możliwość odbycia wycieczki po kulisach teatru, czyli przestrzeniach zwykle niedostępnych dla widzów. Zaplecze sceny, garderoby aktorów, pracownie (lalkarską i konstruktorską), można było zwiedzić wspólnie z aktorami Teatru Lalka, którzy stali się przewodnikami po tajnikach „kuchni” teatralnej. Do Halinowa cała grupa powróciła w doskonałych humorach, których nie popsuł nawet rzęsiście padający deszcz.
W przyszłym roku zamierzamy powtórzyć tę eskapadę!
A. Kupiec, R. Parobczak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (6 votes cast)
Z wizytą w teatrze, 8.5 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej