Sukces Weroniki na XL Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka

Dnia 15 marca 2017 r. odbył się szkolny etap XL Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA. Jury spośród wielu uczniów z klas IV – VI wyłoniło trzy osoby, które przeszły do kolejnego etapu: I miejsce Beniamin Kuśmider kl. IV C; II miejsce Kamila Perkowska – kl. V A; III miejsce Weronika Kuka – kl. VI B. Etap gminny, w bardzo uroczystej oprawie, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, miał miejsce 31 marca 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Halinów. Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów z okolicznych szkół. Przy ocenie uczestników konkursu brano pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Jury po burzliwych obradach, gdyż reprezentanci szkół z naszej gminy prezentowali wysoki i wyrównany poziom, przyznało I miejsce Weronice Kuka.

Tym samym szóstoklasistka, która brawurowo wyrecytowała wiersz Władysława Bełzy „Lato” i bajkę Ignacego Krasickiego pt. „Przyjaciele”, zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się 10 kwietnia 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim.
Miło nam poinformować, że także pozostali reprezentanci naszej szkoły, zwrócili uwagę jury, o czym świadczyły pochwały, podziękowania i przypomnienie ubiegłorocznych sukcesów Beniamina i Kamili.
Weronice życzymy kolejnych sukcesów i trzymamy za nią kciuki!
Anna Mazur, A. Kupiec

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (9 votes cast)
Sukces Weroniki na XL Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka, 8.0 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej