Mamy II miejsce w konkursie informatycznym Klik

Miejscowość Brzeziny słynie z konkursu informatycznego „Klik”. W tym roku miała miejsce czwarta jego edycja. Nawiązuje on do Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, obchodzonego 7-go lutego. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów z terenu gminny: Halinów, Dębe Wielkie, Wiązowna i ma dwa etapy. W pierwszym tworzy się grę w programie Scratch i pisze do niej instrukcję obsługi. W tym roku zaproponowano, temat dotyczący Tadeusza Kościuszki. W drugim rozwiązuje test ogólnej wiedzy informatycznej składający się z 40 pytań. Naszą szkołę reprezentowała Maja Goworko z klasy VIb. Po przyjeździe do Brzezin jeszcze w kuluarach dowiedzieliśmy się, że Maja zajmuje ex aequo trzecią lokatę. Było to dobre miejsce. Aby nie psuć zabawy, uczennica o niczym nie wiedziała. Zatriumfowała podczas testu, uzyskując z niego najlepszy wynik (80%). Dzięki temu zajęła ostatecznie II miejsce. Gratulujemy!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (13 votes cast)
Mamy II miejsce w konkursie informatycznym Klik, 8.6 out of 10 based on 13 ratingsPowrót do strony głównej