Nasze wycieczki po Halinowie

Kontynuując spacery po Halinowie, w tym roku uczniowie klasy III e odwiedzili aptekę p. Goździewskiej oraz Centrum Medyczne Zanmed.
Pani farmaceutka przybliżyła dzieciom specyfikę swojego zawodu, opowiedziała o drodze, jaką trzeba przebyć, aby zostać farmaceutą oraz oprowadziła po całej aptece, która kryje wiele fascynujących miejsc. Uczniowie dowiedzieli się, że pierwsza część apteki, to tzw. ekspedycja, czyli miejsce, gdzie pacjent spotyka się z farmaceutą. Druga część, to receptura, niewidoczna dla pacjentów, w której pracownicy apteki wykonują lekarstwa na zamówienie. Tu uczniowie widzieli bardzo dokładne wagi oraz specjalne moździerze do wykonywania leków, mieli też możliwość obejrzenia specyficznych urządzeń, które zabijają bakterie i wirusy podczas produkcji.

Kolejne pomieszczenie w aptece, to miejsce przyjęć, gdzie leki przywożone z hurtowni są przyjmowane, a następnie sortowane i układane w lodówkach lub szufladach i przechowywane w układzie alfabetycznym, by łatwiej jej było znaleźć. Podczas miłej pogadanki pani farmaceutka przypomniała dzieciom, że wszelkie lekarstwa, jakie przyjmujemy, muszą być podawane przez osoby dorosłe. W Centrum Medycznym Zanmed uczniowie spotkali się z panią doktor, której specjalnością jest protetyka słuchu. Specjalistka udzieliła dzieciom wielu cennych wskazówek dotyczących profilaktyki słuchu. Dzięki tej pogadance uczniowie dokładnie wiedzą jak dbać o słuch. Na zakończenie obu spotkań wszyscy otrzymali słodkie, ale zdrowe upominki.
wych. M. Waszczuk

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.1/10 (7 votes cast)
Nasze wycieczki po Halinowie, 6.1 out of 10 based on 7 ratingsPowrót do strony głównej