Magia bombek – wycieczka klas IIIe i IIIf

Wycieczka, na którą udali się uczniowie klas IIIe i IIIf miała na celu zapoznanie wszystkich z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki można spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki uczniowie poznali tajniki powstawania bombek. Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym, rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie, dzięki czemu bańki uzyskiwały piękny, srebrzysty połysk. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne, gdzie każdy uczestnik wycieczki mógł własnoręcznie, według własnego pomysłu, ozdobić bombkę. Na zakończenie wycieczki wszyscy otrzymali na pamiątkę swoje arcydzieła, które na pewno zawisną na choinkach.
J. Mirosz, M. Koprowicz- Waszczuk

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (10 votes cast)
Magia bombek - wycieczka klas IIIe i IIIf, 8.7 out of 10 based on 10 ratingsPowrót do strony głównej