Pycha zabawa!

25 listopada br. punktualnie o 8.00 uczniowie klasy IVc oraz IVd w towarzystwie wychowawców i nauczycieli – opiekunów wyruszyli do Pijalni Czekolady Wedla w Warszawie. Po dotarciu na miejsce zostali powitani i podzieleni na dwie grupy. Każda brała udział w warsztatach trwających ponad godzinę. Mieli okazję napić się pysznej czekolady z bitą śmietaną oraz poznać tajemnice ziaren kakaowca. Z opowieści pań prowadzących zajęcia dowiedzieli się też, w jaki sposób powstało imperium Karola Wedla. Mieli także możliwość kreatywnej zabawy z wykorzystaniem czekolepek, z których tworzyli własne czekoladowe kompozycje.

O godzinie 10.45 przeszli do Manufaktury Cukierków na Nowym Świecie. Po raz pierwszy zobaczyli, w jaki sposób powstają małe, słodkie arcydzieła. Karmelki tworzone są tam na oczach widowni od momentu wylania karmelu na stół, po złożenie cukierka i jego skrojenie. Całości towarzyszy opowieść pań wyrabiających słodycze. Na koniec każdy uczestnik otrzymał opakowanie cukierków i lizaka. Do Halinowa wycieczkowicze powrócili w doskonałych humorach. To była wyjątkowo „smakowita” wycieczka. Kto nie wierzy, niech obejrzy zdjęcia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.9/10 (11 votes cast)
Pycha zabawa!, 6.9 out of 10 based on 11 ratingsPowrót do strony głównej