95 lat Szkoły w Halinowie 1921 – 2016

„Szepczą stare mury, powiało legendą,
o 95 – leciu szkoły opowiadać będą…”

Przygotowania do obchodów ważnego dla naszej placówki jubileuszu oraz świąt: Dnia Patrona i Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęły się już we wrześniu br. Nauczyciele zorganizowali z tej okazji liczne konkursy: językowe, plastyczne, literackie, i czytelnicze,
a dzieci z klas I – III wykonały projekt edukacyjny „Nasza klasa”. Piękne prace uczniów zostały wyeksponowane na odświętnie udekorowanym łączniku. Efekty swojej działalności zaprezentowali także: Mała Akademia Wiedzy, biblioteka szkolna, harcerze i wolontariat.


Dnia 13 X 2016 r. odbyły się oficjalne obchody 95 – lecia szkoły oraz Święto Patrona.
W uroczystej akademii przygotowanej przez nauczycieli: p. Annę Mazur, p. Agnieszkę Kupiec, p. Zdzisława Nadrowskiego uczestniczył poczet sztandarowy szkoły oraz poczet sztandarowy V Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (dnia 18 X 2016 r. przypada 30 rocznica nadania imienia Krzysztofa Baczyńskiego i sztandarom prężnie działającym przy szkole w Halinowie drużynom harcerskim i zuchowym).
Dyrektor Zespołu p. Lidia Kołakowska powitała włodarzy miasta, honorowych gości, pracowników naszej placówki, a także przyjaciół szkoły, sponsorów i zebraną szkolną dziatwę. Następnie uczniowie przedstawili najważniejsze wydarzenia z długiej historii naszej placówki w prezentacji multimedialnej( kalendarium), a w dalszej części montażu słowno – muzycznego przybliżyli zebranym postać patrona – Kornela Makuszyńskiego. Wszyscy nauczyciele otrzymali również życzenia z okazji ich święta. W tym uroczystym dniu p. Lidia Kołakowska wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji z okazji DEN. Nagrodziła również medalami – w towarzystwie wicedyrektor p. Ewy Kupiec i p. Katarzyny Żukowskiej – przewodniczącej Rady Rodziców uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach jubileuszowych:
– Adrianna Pieńkowska, Oliwia Pasik, Aleksandra Popławska – konkurs z j. niemieckiego ,,Moja szkoła”,
– Klaudia Kaługa, Jakub Mirosz – konkurs plastyczny z j. angielskiego dla klas IV – VI ,,Moja ulubiona sala lekcyjna”,
– Mateusz Kozioł, Bartłomiej Litwińczuk – konkurs literacki dla klas IV – VI
,,List do Kornela Makuszyńskiego”,
– Julia Niemczak, Laura Korczyk, Martyna Pietrzyk – konkurs matematyczny dla klas IV – VI ,,Szkoła dawniej i dziś”,
– Martyna Zbroińska – konkurs historyczny ,,Życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego”,
– Bartłomiej Linkiewicz – konkurs informatyczny ,,Najciekawsza prezentacja o patronie”
– Julia Przybysz – Bielecka – konkurs pięknego czytania dla klas III ,,Pięknie czytamy książki Kornela Makuszyńskiego”,
– Hanna Rączkiewicz – konkurs plastyczno – językowy dla klas II – III ,,Moja wymarzona szkoła”,
– Patryk Jerzak, Rafał Luśnia, Oliwia Kiczuk, Zuzanna Murakowska – konkurs plastyczny dla klas I – IV ,,Najpiękniejsza zakładka do książki Kornela Makuszyńskiego”.
Ponadto pani Katarzyna Żukowska po raz pierwszy w historii szkoły wręczyła dwie statuetki ,,Przyjaciel Rady Rodziców” osobom z grona pedagogicznego – p. Justynie Mirosz
i p. Małgorzacie Cudny.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (24 votes cast)
95 lat Szkoły w Halinowie 1921 – 2016, 8.0 out of 10 based on 24 ratingsPowrót do strony głównej