Wycieczka 0A, 0B, 0C i 0D do Głęboczycy

„Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.” Takie hasło przyświecało pierwszej w tym roku wycieczce, na którą wybrały się dzieci z oddziałów zerowych. 27.09.2016 i 28.09.2016 zerówki pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Głęboczycy. Na dzieci czekało wiele atrakcji: leśny labirynt, strzelanie z łuku, plac zabaw, zjazd na linie, układanie wielkich drewnianych puzzli, jazda wozem ciągniętym przez traktor, plac zabaw. Ale największą, a zarazem pouczającą lekcją dla dzieci było szatkowanie i kwaszenie kapusty. Zmęczeni, posileni kiełbaskami z grilla, wróciliśmy do szkoły. Przywieźliśmy z wycieczki ogromną dynię i wiaderko kapusty. Dynia wzbogaciła nasz kącik przyrody, a z kapusty, jak się ukwasi, zrobimy pyszną surówkę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)
Wycieczka 0A, 0B, 0C i 0D do Głęboczycy, 8.2 out of 10 based on 5 ratingsPowrót do strony głównej