Podziwiamy walory turystyczne Kazimierza Dolnego

Dnia 06 czerwca 2016 r. klasy IV, pod opieką wychowawców: p. M. Rudnik i p. N. Skurskiego oraz nauczycieli: p. P. Jurewicza i p. H. Konowrockiej, wybrały się na jednodniową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Kazimierza Dolnego. Po przybyciu na miejsce, uczniowie rozpoczęli zwiedzanie jednego z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce. Poznali jego historię, obejrzeli galerie malarstwa na głównym rynku, zwiedzili zespół zamkowy oraz Górę Trzech Krzyży, podziwiali oryginalną architekturę drewnianych budynków mieszkalnych i obiektów sakralnych Odbyli spacer po miejskich uliczkach, uczestniczyli w grze terenowej zorganizowanej w niezwykłym i malowniczym wąwozie lessowym Plebanka. Następnie uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach sportowych – przeciągali linę, skakali przez skakankę, ścigali się na niebywale długich nartach. Na zakończenie wyjazdu, na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka – pieczenie kiełbasek. Mamy nadzieję, że wyjazd zintegrował zespoły klasowe, a lekcja w przepięknym terenie i niezwykłej atmosferze dostarczyła dzieciom wiadomości, których nie ma w podręcznikach.
ORGANIZATORZY: M. Chróścik, M. Rudnik, N. Skurski, M. Zakrzewska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (8 votes cast)
Podziwiamy walory turystyczne Kazimierza Dolnego, 6.3 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej