Zajęcia pierwszej pomocy w klasach III c i III d

W bieżącym roku szkolnym, tak jak co roku , przeszkolone nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – p. K. Świerczyńska i p. A. Podbielska prowadziły w klasach III zajęcia udzielania pierwszej pomocy. W II semestrze w szkoleniu brały udział klasy III c i III d. Podczas zajęć uczniowie poznali zasady właściwego postępowania w razie wypadku. Uczyli się, jak szybko i skutecznie zawiadomić odpowiednie służby oraz w jaki sposób udzielić pomocy osobie poszkodowanej. Doskonale radzili sobie podczas nauki wdechów i ucisków ratowniczych z wykorzystaniem fantoma, świetnie opanowali wszystkie numery ratunkowe. Po półrocznym szkoleniu każdy uczeń zdał egzamin i uzyskał Certyfikat Ratownika. Mamy nadzieję, że zdobyta przez uczniów wiedza przyczyni się do zwiększenia ich odwagi i świadomości społecznej.
ORGANIZATORZY: K. Świerczyńska, A. Podbielska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (6 votes cast)
Zajęcia pierwszej pomocy w klasach III c i III d, 7.8 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej