Zielona Szkoła klasy III A i III B

13 czerwca 2016r. uczniowie klasy III a i III b wyruszyli na trzydniową wyprawę w Jurę Krakowsko-Częstochowską. Na drogę do autokaru oprócz bagażu zabrali ze sobą dobre humory. Pierwszego dnia w poniedziałek byliśmy na tarasie widokowym największej i najnowocześniejszej odkrywkowej kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie. Następnie w Muzeum Zapałek w Częstochowie oglądaliśmy co można wyczarować z drewna. Najpiękniejsze widoki podziwialiśmy tego dnia zwiedzając ruiny średniowiecznego zamku w Olsztynie. Nie mniej atrakcji czekało na nas we wtorek. Najpierw zwiedzaliśmy Hutę Szkła Kryształowego w Zawierciu. Potem była wycieczka terenowa wśród jurajskich skał, podczas której uczniowie mogli sami poszukać skamieniałości i zabrać je ze sobą na pamiątkę. Następnie wędrując szlakiem Orlich Gniazd dotarliśmy do pięknego zamku w Ogrodzieńcu. Ten dzień pełen atrakcji zakończyliśmy aktywnie w Parku Doświadczeń Fizycznych, gdzie oprócz wykonania ciekawych doświadczeń każdy mógł zjechać na torze saneczkowym. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która powstała już w 1248r. Największą radość sprawiła uczniom przejażdżka podziemną kolejką. Powrót do domu opóźnił się, więc wszyscy wróciliśmy do Halinowa zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Po Zielonej Szkole zostaną nam wspaniałe wspomnienia i ciekawe zdjęcia.
Opiekunowie:
Elżbieta Jerzak, Beata Fruba, Elżbieta Rokicka

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.4/10 (13 votes cast)
Zielona Szkoła klasy III A i III B, 7.4 out of 10 based on 13 ratingsPowrót do strony głównej