Wycieczka do Warszawy klasy 0E

We wtorek 14 czerwca klasa 0e wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Podróż rozpoczęliśmy na przystanku autobusowym pod szkołą, następnie przesiedliśmy się do SKM, która nas dowiozła do Warszawy Powiśle, skąd przeszliśmy na Nowy Świat. Oglądając Pałac Prezydencki z okien autobusu dotarliśmy pod Kolumnę Zygmunta na Starym Mieście. Mogliśmy obejrzeć piękny Zamek Królewski wejść na jego dziedziniec. Następnie udaliśmy się na Starówkę, aby przywitać się z Warszawską Syrenką. Miejscem docelowym był Pałac Kultury i Nauki, do którego dojechaliśmy Metrem. Widoki z tarasu na 30 piętrze Pałacu były przepiękne. Na wysokości 110 metrów dość mocno wiało, więc zobaczyliśmy Panoramę Warszawy i wróciliśmy pociągiem do Halinowa. Udało nam się jeszcze obejrzeć Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wchodzie przy ul. Konwiktorskiej. Wycieczkę uważamy za udaną, niektóre dzieci pierwszy raz miały przyjemność jechać SKM, Metrem czy też schodami ruchomymi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (4 votes cast)
Wycieczka do Warszawy klasy 0E, 9.0 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej