Szóstoklasiści w Kazimierzu Dolnym

Dnia 5 czerwca 2016 r. odbyła się wycieczka do Kazimierza Dolnego, w której uczestniczyło 52 uczniów z klas szóstych. Kierownikiem wycieczki była p. Jadwiga Siwek, a opiekunami: p. Agnieszka Kupiec, p. Renata Parobczak, p. Anna Mazur.
Wyjazd autokarem ze szkolnego parkingu nastąpił o godz. 08.00. Po przybyciu na miejsce o godz. 10.30, pilot wycieczki przekazał szóstoklasistom informacje dotyczące zasad zwiedzania miasta i przybliżył im jego historię. Uczniowie spacerowali po dużym i małym rynku Kazimierza, oglądając renesansowe kamienice braci Przybyłów, synagogę, liczne spichlerze, drewniane jatki oraz przeszli charakterystyczną dla tego miejsca ulicą Krzywe Koło. Następnie zwiedzili kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, ruiny zamku z wieżą obronną oraz wspięli się na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwiali przepiękną panoramę miasta. Potem uczestnicy wycieczki udali się do wąwozu lessowego „Plebanka”, by wziąć udział w zabawie terenowej z zadaniami do wykonania.

Później szóstoklasiści mieli czas na zakup pamiątek i kogutów kazimierzowskich. Około godz. 14.00 uczestniczy wycieczki przybyli do ośrodka campingowego, gdzie po zjedzeniu pysznej kiełbaski w cieście, uczestniczyli w konkursach i zabawach na świeżym powietrzu (przeciąganie liny, skakanka, wyścigi na nartach, gigantyczna huśtawka). W drogę powrotną uczniowie udali się o godz. 16.00.
Wyjazd do Kazimierza Dolnego przebiegał zgodnie z planem, bez zakłóceń i w wyznaczonym czasie. Jego cele, czyli: poznanie uroczego zakątka ojczystego kraju, kształtowanie postaw kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracja zespołów klasowych, zostały zrealizowane i w pełni osiągnięte. Wycieczka ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów, którzy zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do Halinowa ok. godz. 18.30.

Jadwiga Siwek, Renata Parobczak, Agnieszka Kupiec, Anna Mazur

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (3 votes cast)
Szóstoklasiści w Kazimierzu Dolnym, 6.0 out of 10 based on 3 ratingsPowrót do strony głównej