Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 02 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie odbył się etap szkolny II edycji Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania w języku angielskim organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz miasta Sulejówek, pan Arkadiusz Śliwa.
Etap szkolny konkursu był adresowany do uczniów klas IV–VI. Uczniowie wybierali we własnym zakresie tekst pisany prozą w języku angielskim i odczytywali go przed komisją konkursową.
Etap finałowy do II edycji Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania w języku angielskim odbył się dnia 28 kwietnia 2016 r. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Litwińczuk z kl. Va oraz Maja Antoniuk z klasy VIb. Jury oceniała dwa elementy: poprawność czytania oraz interpretację czytanego tekstu. Uczniowie mieli szansę poszerzenia swoich umiejętności językowych, a także wzbogacenia i utrwalenia słownictwa w języku angielskim. Konkurs okazał się także świetną inspiracją do pracy samokształceniowej.
Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie!

ORGANIZATORZY ETAPU SZKOLNEGO: M. RUDNIK, J. GAŁĄZKA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.7/10 (3 votes cast)
Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania, 7.7 out of 10 based on 3 ratingsPowrót do strony głównej