Finaliści Konkursu Diecezjalnego – „Mocny, Kto Ufa Miłosierdziu Boga”

Dnia 20 maja 2016 r. z radością wyruszyliśmy do auli kurialnej przy ulicy Floriańskiej 3 w Warszawie na uroczystą galę wręczenie nagród i wyróżnień. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-6. Wzięło w nim udział ponad 1500 dzieci. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowano 350 uczniów, z czego 80 zostało wyróżnionych. Poziom prac i techniki ich wykonania są świadectwem kreatywności młodego pokolenia. Tym bardziej byliśmy dumni, że z naszej szkoły doceniono aż 4 uczniów.
Mateusz Ptaszyński z kl. IIf otrzymał wyróżnienie za pracę plastyczną, Gabriela Kamińska z kl. IVa otrzymała wyróżnienie za wiersz pt.: – Trzy wybory, a Mateusz Kozioł z kl. Vc otrzymał wyróżnienie za wiersz pt.: – Bądź dobry. Natomiast Klaudia Kaługa z kl. Va zajęła 3 miejsce w kategorii proza za napisanie opowiadania na temat: – Zaufałam miłosierdziu Bożemu. Dziękując dzieciom za ich wkład i zaangażowanie, abp Henryk Hoser wyraził nadzieję, że będą starały się kochać i być wyrozumiałe dla innych, wcielając tym samym w czyn to, czego się w czasie konkursu nauczyły o Bożym Miłosierdziu.


Gabiela Kamińska na prośbę dziennikarki z Radia Warszawa udzieliła wywiadu dotyczącego swojego udziału w konkursie. Uczestnicy konkursu, w ramach niespodzianki, zostali zaproszeni na spacer z przewodnikiem po Stadionie Narodowym. Wszyscy mieliśmy dobre humory, a na dworze i w naszych sercach świeciło słońce. Ostatnim etapem wycieczki była wyprawa do lodziarni w Halinowie, gdzie opiekunowie zafundowali swoim podopiecznym pyszne lody. W końcu jest Rok Miłosierdzia.

KATECHECI: M. CUDNY i KS. M. DOMAGAŁA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.8/10 (8 votes cast)
Finaliści Konkursu Diecezjalnego - „Mocny, Kto Ufa Miłosierdziu Boga”, 8.8 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej