XIV Gminny Konkurs „Korneliada matematyczna”

Dnia 17 maja 2016 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie odbył się XIV Gminny Konkurs „Korneliada matematyczna”. Dyrektor szkoły – Pani Lidia Kołakowska przywitała uczniów ze szkół: w Okuniewie, Cisiu, Chobocie, Brzezinach, a także z Halinowa. W matematycznych zmaganiach brało udział 47 uczestników obdarzonych zdolnością logicznego myślenia, szybkiego liczenia i umiejętnością rozwiązywania zadań tekstowych o większym stopniu trudności. Czas oczekiwania na wyniki uprzyjemniały uczniom gry planszowe i układanki, a także krzyżówki, które przygotowały organizatorki konkursu. Nagrodziły też najlepszych i wytrwałych cukierkami.
Komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele i opiekunowie uczniów, przedstawiła wyniki w trzech kategoriach.

Wśród czwartoklasistów zwycięzcami zostali:
I miejsce Mateusz Krzysztoszek ZSZ w Halinowie
II miejsce Liliana Maziewska ZSZ w Okuniewie
III miejsce Mikołaj Kwiatkowski ZSZ w Cisiu
Wśród piątoklasistów zwycięzcami zostali:
I miejsce Amelia Zwierz ZSZ w Halinowie
II miejsce Mateusz Kozioł ZSZ w Halinowie
III miejsce Szymon Chudek ZSZ w Brzezinach
Wśród szóstoklasistów zwycięzcami zostali:
I miejsce Piotr Jaczewski ZSZ w Okuniewie
II miejsce Jan Kręzel ZSZ w Halinowie
III miejsce Michał Jęczmieniowski ZSZ w Cisiu

Medale i nagrody rzeczowe wręczał finalistom Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki w postaci słodyczy, długopisu oraz układanki matematycznej. Fundatorem nagród dla najlepszych młodych matematyków był Urząd Miejski w Halinowie. Sponsorami pozostałych upominków byli: Gminna Spółdzielnia w Halinowie, Barbara i Stanisław Bakiera, Andrzej Kwiatkowski oraz GCK w Halinowie. Napoje i pączki dla uczniów ufundował p. Adam Rudnicki. W imieniu uczniów, organizatorzy Korneliady matematycznej – Anna Ludwiniak oraz Jadwiga Siwek, dziękują wszystkim za pomoc w przygotowaniu tak ważnej i wspaniałej imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń szkolnych.
A. Ludwiniak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.4/10 (8 votes cast)
XIV Gminny Konkurs „Korneliada matematyczna”, 6.4 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej