Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego i Niemieckiego „ Olimpus 2016”

Ogólnopolska Olimpiada Z Języka Angielskiego I Niemieckiego Olimpus 2016 odbyła się w marcu na terenie szkoły podstawowej. Konkurs ten został przeprowadzony wśród uczniów klas piątych i szóstych. Mieli oni możliwość sprawdzenia swojej pozaszkolnej wiedzy z zakresu słownictwa i materiału gramatycznego, a także mogli wykazać się umiejętnością rozumienia tekstu czytanego w obcym języku. Konkurs miał formę testu wielokrotnego wyboru. Przystąpiło do niego 23 uczniów z języka angielskiego i 15 uczniów z języka niemieckiego. 4 uczniów sprawdzało swoją wiedzę z dwóch języków. W całej Polsce w konkursie z języka angielskiego wzięło udział 3722 uczniów z klas piątych oraz 3576 chętnych z klas szóstych. Z języka niemieckiego w kraju przystąpiło 465 uczniów z klas piątych. Większość uczniów osiągnęła wynik powyżej średniej, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Najwyższe wyniki w szkole zdobyli: Jagna Mańczyńska, Wiktor Podrucki, Mateusz Kozioł, Sylwia Tomaszewska. Szczegółowe informacje u organizatorów.
Organizatorzy: J. Gałązka, M. Rudnik, I.Wierzbicka

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (7 votes cast)
Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego i Niemieckiego „ Olimpus 2016”, 8.0 out of 10 based on 7 ratingsPowrót do strony głównej