Obchody Dnia Europy

9 maja Europa ma swoje święto. Z tej okazji uczniowie pod opieką nauczycielek języków obcych przygotowali na szkolnym korytarzu gazetkę poświęconą instytucjom unijnym i symbolom Unii Europejskiej. Została ona wzbogacona o wystawę różnego rodzaju opakowań po produktach spożywczych pochodzących z krajów europejskich, m. in. po belgijskich i szwajcarskich czekoladkach, hiszpańskich batonikach czy angielskiej herbacie.
Z okazji Dnia Europy został także zorganizowany szkolny Konkurs na Prezentację Multimedialną lub Plakat o Krajach Unii Europejskiej. Celem konkursu było rozwijanie kompetencji językowej uczniów, a także zachęcanie ich do korzystania z nowoczesnych technologii komputerowych w realizacji projektu. Wszyscy uczestnicy konkursu za wykonanie profesjonalnych prezentacji multimedialnych i ciekawych plakatów otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Maja Goworko, kl. V b
II miejsce – Bartłomiej Litwińczuk, kl. V a
III miejsce – Mikołaj Wróblewski, kl. VI b
Wyróżnienia :
Klaudia Strzelecka i Amelia Jakubowska, kl. VI c
ORGANIZATORZY: I. Wierzbicka, M. Rudnik

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (4 votes cast)
Obchody Dnia Europy, 8.0 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej