Nasi trzecioklasiści w finale XIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla Uczniów Klas III Szkół Podstawowych

Pod koniec kwietnia 2016 roku 24 uczniów klas trzecich naszej szkoły przystąpiło do etapu szkolnego XIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla Uczniów Klas III Szkół Podstawowych organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Dyktando, z którym trzeba było się zmierzyć zawierało kilkanaście zdań z mnóstwem trudności ortograficznych. Czworo uczniów poradziło sobie z tym zadaniem doskonale i ich prace zostały dostarczone do organizatora konkursu.
Komisja XIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego zakwalifikowała do powiatowego etapu konkursu 41 uczniów z 17 szkół, wśród których znalazło się 4 trzecioklasistów naszej szkoły:
1. Wójtowicz Maja – kl. III d, 2. Jackiewicz Karolina – kl. III d, 3. Grala Weronika – kl. III b, 4. Ziółkowski Jakub – kl. III c

Gratulujemy uczniom osiągnięcia bardzo dobrych wyników!

Informujemy, że finał konkursu odbędzie się 24 maja 2016r. (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Maz. o godz. 9:40. Zmagania konkursowe rozpoczną się o godz. 9:50 i będą trwały 45 minut. Etap powiatowy składa się z dwóch części: dyktanda i testu wyboru sprawdzającego znajomość zasad ortograficznych oraz umiejętność zastosowania ich w praktyce.

Wszystkim finalistom życzymy przysłowiowego „połamania pióra”!
Koordynatorzy: Katarzyna Świerczyńska, Agnieszka Podbielska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.3/10 (4 votes cast)
Nasi trzecioklasiści w finale XIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla Uczniów Klas III Szkół Podstawowych, 9.3 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej