VII Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych

W dniu 27 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Halinowie odbył się VII Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych dla klas IV – VI. Celem konkursu było: sprawdzenie wiedzy uczniów o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych (Niemcy, Austria, Wielka Brytania,Walia, Irlandia); zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych – ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, świętach; wzbudzenie zainteresowania językiem angielskim i niemieckim. W konkursie wzięło udział 32 uczniów klas IV- VI ( 3 uczniów klas IV, 13 uczniów klas V i 16 uczniów klas VI). Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 55 pytań (test wyboru, uzupełnianie zdań) i mogli zdobyć maksymalnie 55 punktów .
I miejsce – Oliwier Ratyński – kl. VI b
II miejsce- Maja Antoniuk – kl. VI b
III miejsce – Wiktor Podrucki- kl. Vb
ORGANIZATORZY: M. RUDNIK, I.WIERZBICKA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.8/10 (4 votes cast)
VII Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych, 8.8 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej