VII Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych

W dniu 27 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Halinowie odbyÅ‚ siÄ™ VII Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach AnglojÄ™zycznych i NiemieckojÄ™zycznych dla klas IV – VI. Celem konkursu byÅ‚o: sprawdzenie wiedzy uczniów o krajach anglojÄ™zycznych i niemieckojÄ™zycznych (Niemcy, Austria, Wielka Brytania,Walia, Irlandia); zachÄ™canie mÅ‚odzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach anglojÄ™zycznych i niemieckojÄ™zycznych – ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, Å›wiÄ™tach; wzbudzenie zainteresowania jÄ™zykiem angielskim i niemieckim. W konkursie wzięło udziaÅ‚ 32 uczniów klas IV- VI ( 3 uczniów klas IV, 13 uczniów klas V i 16 uczniów klas VI). Uczniowie mieli do rozwiÄ…zania test skÅ‚adajÄ…cy siÄ™ z 55 pytaÅ„ (test wyboru, uzupeÅ‚nianie zdaÅ„) i mogli zdobyć maksymalnie 55 punktów .
I miejsce – Oliwier RatyÅ„ski – kl. VI b
II miejsce- Maja Antoniuk – kl. VI b
III miejsce – Wiktor Podrucki- kl. Vb
ORGANIZATORZY: M. RUDNIK, I.WIERZBICKA