I Powiatowy Konkurs Lingwistyczny „ Mam Tę Wiedzę”

Dnia 27 kwietnia 2016 roku uczniowie z klas V – VI wzięli udział w I Powiatowym Konkursie Lingwistycznym „Mam tę wiedzę” organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cisiu. Szkołę Podstawową w Halinowie reprezentowali : Maja Antoniuk ( kl. VI b), Amelia Zwierz (kl. V d), Julia Gomulska ( kl. VI c), Piotr Wesołowski( kl. VI d) i Adam Ziarko( kl. VI d), którzy zostali wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych.
Cele konkursu to: motywowanie uczniów do nauki języków obcych, rozwijanie wrażliwości na inne kultury poprzez kształtowanie postaw tolerancji wobec języka obcego, kształtowanie świadomości uczniów na temat wartości i zalet znajomości języków obcych w dzisiejszym świecie oraz integracja uczniów różnych szkół powiatu mińskiego.

Zadaniem naszych reprezentantów było rozwiązanie testu, który obejmował zagadnienia leksykalno –gramatyczne z zakresu języka niemieckiego i angielskiego oraz wykazanie się umiejętnością słuchania tekstów obcojęzycznych oraz napisanie krótkiego tekstu. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności lingwistycznych i rywalizacji z 17 uczniami powiatu mińskiego ze szkół podstawowych z Brzezin, Cisia, Dębego Wielkiego. I chociaż trzy miejsca na podium zajęli uczniowie z Cisia i Dębego Wielkiego, nasi reprezentanci wrócili bogatsi o nowe doświadczenia.
Zarówno przed, jak i po części konkursowej, wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, podczas którego mieli okazję zrelaksować się w miłym towarzystwie. Wszyscy uczestnicy lingwistycznych zmagań otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Miłym akcentem kończącym imprezę były gromkie brawa gości usatysfakcjonowanych owocnym spotkaniem.
ORGANIZATORZY ETAPU SZKOLNEGO I WYJAZDU : I. Wierzbicka, M. Rudnik

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)
I Powiatowy Konkurs Lingwistyczny „ Mam Tę Wiedzę", 8.2 out of 10 based on 5 ratingsPowrót do strony głównej