Spotkanie w Bibliotece

We wtorek 19 kwietnia uczniowie klasy II e wraz z wychowawczynią p. Moniką Waszczuk wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Halinowie. Na miejscu bardzo miłe Panie Bibliotekarki przywitały wszystkich uczestników wycieczki i pozwoliły nacieszyć się widokiem imponującego zbioru wspaniałych lektur. Dzieci z ogromną ciekawością zaglądały do wszystkich działów, przeglądały książki, zadawały wiele mądrych pytań. Następnie Panie przekazały dzieciom wiedzę jak korzystać z internetowego systemu bibliotecznego, wypożyczać oraz rezerwować książki oraz zaprezentowały karty, dzięki którym czytelnicy mogą korzystać z zasobów biblioteki. Mali czytelnicy wysłuchali dwóch interesujących opowiadań czytanych przez Panią Bibliotekarkę. Humorystycznego, ale pouczającego tekstu o zarazkach z książki „Na wszystko jest sposób” Renaty Piątkowskiej i mitu o Prometeuszu ze „Skarbczyka mitów dla dzieci”.

Panie skutecznie zachęciły uczniów do czytania, bowiem wszyscy zapragnęli wypożyczyć książki i to o niemałych rozmiarach. Na pożegnanie każdy uczestnik dostał pamiątkowy kalendarzyk oraz słodki upominek w postaci lizaka ( co niezmiernie ucieszyło dzieci). W drodze powrotnej dzieci odwiedziły również Gminne Centrum Informacji, gdzie zapoznały się z rodzajem działalności tej placówki.
Bardzo serdecznie dziękujemy cierpliwym Paniom pracującym w bibliotece za miłe i owocne spotkanie. Dziękujemy również Pani Ewie, która czuwała nad naszym bezpieczeństwem w drodze.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)
Spotkanie w Bibliotece, 8.2 out of 10 based on 5 ratingsPowrót do strony głównej