0c i 0e z wizytą w aptece Remedium

Do grona miejsc, które w ostatnim czasie odwiedziły zerówiaki, dołączyła apteka Remedium w Halinowie. Drzwi apteki otworzyła nam pani Kinga, która z uśmiechem na twarzy zaprosiła nas do środka. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że w aptece to my już kiedyś byliśmy, ale że w tej konkretnej to już nie wszyscy. Z pomieszczenia ekspedycyjnego dostępnego wszystkim zainteresowanym zakupami, udaliśmy się do takich, do których wstęp mają nieliczni. Możemy więc czuć się wyróżnieni. Wiedząc, że druga szansa może się już nie nadarzyć z jeszcze większą ciekawością przechodziliśmy do zakamarków dotąd nam nieznanych. Najciekawsze okazały się: magazyn do przechowywania lekarstw, w tym takich, które mają swoje miejsce wyłącznie w lodówce oraz „receptura”, w którym panie aptekarki same przygotowują maści na zamówienie pacjenta. Przy okazji poszerzyliśmy nasz słownik o nowe słowa, m.in. termofor, cewnik, moździerz, wenflon, laktator i wiele innych. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy kolorowanki i małe co nieco. Czując się zobowiązani wręczyliśmy podziękowanie w formie dyplomu i również małe co nieco.
Dziękujemy paniom z apteki Remedium za ciekawe zaprezentowanie zawodu aptekarza i wprowadzenie nas w tajniki farmacji.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
0c i 0e z wizytą w aptece Remedium, 5.5 out of 10 based on 2 ratingsPowrót do strony głównej