Wyjazd oddziałów zerowych do teatru Baj

W piątek 26 lutego wszystkie oddziały zerowe wyjechały do Teatru Baj na przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”. Jedna z najpiękniejszych baśni Andersena stawia pytanie o istotę zła, które każe patrzeć na opak, paraliżuje i zniewala. Lodowa Pani buduje swoje królestwo na prawie diabelskiego lustra – na kłamstwie i zaprzeczaniu. Jednak władza Królowej Śniegu nie sięga tam, gdzie zaczyna się miłość. To jest klucz do zwycięstwa nad złem. Dzięki miłości i wytrwałości mała Gerda pokonuje niebezpieczeństwa i dociera do lodowego zamku, a jej czyste i gorące uczucie roztapia zamienione w bryłkę lodu serce Kaja i uwalnia go spod władzy złej Pani. Dzięki niezwykłej plastyce i pięknym lalkom w spektaklu panuje atmosfera baśniowości, której czarowi nie sposób się oprzeć. Nieprzewidywalność tej sztuki sprawiła, że dzieci mogły bliżej i dokładniej poznać magię teatru: jego dźwięki, kolory i kształty.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (4 votes cast)
Wyjazd oddziałów zerowych do teatru Baj, 5.5 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej