Wycieczka klas szóstych do ZOO

Dnia 18 lutego 2016 r. odbył się wyjazd do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, w którym pod opieką Anny Mazur, Renaty Parobczak, Agnieszki Kupiec, Jadwigi Siwek, Marty Zakrzewskiej i Marianny Strupiechowskiej uczestniczyło 88 uczniów z klas szóstych.
Po przybyciu na miejsce, pani Renata Parobczak przekazała szóstoklasistom informacje dotyczące zasad zwiedzania i zachowania się w ZOO. W trakcie pobytu w Ogrodzie Zoologicznym uczniowie mieli możliwość obejrzenia przedstawicieli różnych gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów i ryb pochodzących z różnych stron świata. Odwiedzili następujące pawilony i budynki: akwarium, małpiarnię oraz pawilon dla małp człekokształtnych, ptaszarnię i halę wolnych lotów, słoniarnię, żyrafiarnię, herpetarium, hipotarium, akwarium morskie oraz wybiegi dla lwów, tygrysów, gepardów i irbisów oraz antylop, lam, koni Przewalskiego, jaków, wielbłądów dwugarbnych, osłów, bizonów i żubrów, podziwiali foki, pingwiny, niedźwiedzie polarne i wydry.

Wielu niezapomnianych emocji dostarczyły uczniom te miejsca, gdzie trafili oni na moment karmienia zwierząt. Ochy i achy dało się słyszeć także w hali wolnych lotów urządzonej jak wilgotna dżungla azjatycka, w której nie dość, że ptaki fruwały tuż nad głowami, to jeszcze chodziły w sąsiedztwie uczniów. Super zachowały się szympansy (przecież człekokształtne!), które „przybiły z gośćmi piątkę”.
Po ponad trzygodzinnym pobycie w ZOO szóstoklasiści pełni wrażeń udali się w drogę powrotną. Wyjazd ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów i był z pewnością niezwykłą lekcją przyrody.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (6 votes cast)
Wycieczka klas szóstych do ZOO, 8.0 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej