Świąteczna Kartka dla Seniora

W grudniu dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym „Świąteczna Kartka dla Seniora”. Zorganizowany konkurs plastyczny wydał się nauczycielom pracującym w świetlicy szkolnej wspaniałą okazją do integracji z lokalnym środowiskiem osób starszych. Wszystkie kartki świąteczne wykonane na konkurs, jak i poza konkursem wraz z bożonarodzeniowymi życzeniami zostały zaniesione do Niepublicznego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Promyk w Halinowie. Na spotkanie z osobami starszymi udała się delegacja dzieci uczęszczających do świetlicy (uczniowie klasy III c) oraz nauczycieli pracujących w świetlicy (p. Anna Dobosz, p. Teresa Rynkiewicz), a także p. Agnieszka Bondyra wraz ze swoją klasą II g. Na początku uczniowie klasy III c zaprezentowali program artystyczny w postaci polskich kolęd i pastorałek, w trakcie których na flecie poprzecznym towarzyszyła im p. Anna Dobosz. Następnie klasa II g przedstawiła Jasełka przygotowane przez p. Agnieszkę Bondyrę z pomocą p. Teresy Rynkiewicz. Na zakończenie uczniowie złożyli najserdeczniejsze życzenia świąteczne mieszkańcom Domu Opieki Promyk i wręczyli karty świąteczne przygotowane przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Uśmiech, brawa i wspólny śpiew kolęd był dla nas wspaniałą nagrodą za trud włożony w przygotowanie spotkania. Ponadto otrzymaliśmy w zamian prace plastyczne wykonane przez osoby starsze przebywające w Domu Opieki Promyk oraz kosz świątecznych słodyczy. Myślę, że wizyta ta pokazała najmłodszym, że warto dzielić się swoją radością z osobami starszymi i schorowanymi.

Laureaci:
Klasy I:
I miejsce – Amelka Borucka I a
II miejsce – Antosia Andrusiuk I d
III miejsce – Tobiasz Kijewski I e

Klasy II:
I miejsce – Piotrek Augustyniak II f
II miejsce – Nikola Jaśkiewicz II a
III miejsce – Jaś Mielcarz II g

Klasy III:
I miejsce – Filemona Januszko III c
II miejsce – Wera Kijewska III d
III miejsce – Kinga Zdunik III a
Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.8/10 (6 votes cast)
Świąteczna Kartka dla Seniora, 4.8 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej