W świecie samodzielnego eksperymentowania

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, zrozumiem”

Tym prostym kluczem Konfucjusza otworzyliśmy kolejne drzwi prowadzące do zdobywania wiedzy i umiejętności. W okresie od października do grudnia, aż osiem zespołów spośród klas IV – VI odwiedziło Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Każdy zespół miał możliwość obejrzeć następujące wystawy: KORZENIE CYWILIZACJI, CZŁOWIEK I ŚRODOWISKO, STREFA ŚWIATŁA, ŚWIAT W RUCHU.
W Centrum Nauki Kopernik nie ma trasy zwiedzania, toteż uczniowie podzieliwszy się na przyjacielskie grupy mieli możliwość samodzielnego ruszenia „na podbój” eksponatów. Wszyscy mogli próbować, sprawdzać, dotykać, przestawiać i pytać, bo gdy nasuwały się pytania czy wątpliwości pomagali, ubrani w czerwone koszulki, animatorzy. Uczniowie klasy VI a i VI d , oraz klas IV uczestniczyli ponadto w spektaklu Teatru Robotycznego i obejrzeli sztukę pt. „Ojciec wie najlepiej”, oraz w niezwykle fascynującej „sztuce” z prądem w roli głównej w Teatrze Wysokich Napięć.


Dodatkową atrakcją dla uczniów klas VI było spotkanie z reporterami Telewizji Polskiej (TVP Info i TVN), którzy przygotowywali program o Centrum Nauki Kopernik z okazji pięciolecia istnienia Kopernika (05.XI)
Wyjazd do CNK cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Każdy, kto jest ciekawy świata, chce czegoś doświadczyć, zdumieć się, przejąć, zafascynować powinien być jego częstym gościem.
Renata Parobczak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.8/10 (6 votes cast)
W świecie samodzielnego eksperymentowania, 8.8 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej