W „Dolinie Bobrów”… – wycieczka klas V

Dnia 13 września 2021 r. klasy V pod opieką swoich wychowawców wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Bobrów” w Wólce Dłużewskiej. Po przybyciu na miejsce, podzieleni na grupy uczniowie, przystąpili do zadań przygotowanych przez panie gospodynie ubrane w ludowe stroje. Uczniowie kopali motyką kartofle w polu oraz słuchali ciekawostek związanych z ich uprawą. Odbyły się konkurencje zręcznościowe, z ziemniakiem w roli głównej. Uczniowie obierali też wykopane przez siebie pyry, tarli je na tarce, a potem zajadali usmażone przez panie gospodynie placki ziemniaczane. Ogromną atrakcją dla uczniów okazało się odgadywanie nazw owoców i warzyw po smaku. Chłopcy i dziewczęta mogli też skorzystać z placu zabaw, znajdującego się na terenie gospodarstwa.
Mamy nadzieję, że wyjazd zintegrował zespoły klasowe, lekcja w terenie dostarczyła dzieciom wiadomości, których nie ma w podręcznikach, zaś pobyt na świeżym powietrzu oraz dużo ruchu wpłynęły korzystnie na kondycję piątoklasistów.
ORGANIZATORZY: M. Rudnik, A. Dziobak, A. Kupiec, M. Podolak

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)Znamię! Znam je? Program profilaktyczny dla klas 7

Znamię! Znam je? to kampania edukacyjna prowadzona przez Akademię Czerniaka – sekcję naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologów. Głównym celem kampanii jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka. Obecnie, pomimo wielu akcji profilaktycznych, czerniak stanowi nadal problem społeczny i jest główną przyczyna zgonów z powodu nowotworów złośliwych skóry. W Polsce rocznie odnotowuje się ok. 3.000 przypadków nowych zachorowań na czerniaki, dlatego inicjatywy mające na celu promocję profilaktyki tego nowotworu są bardzo pożądane. Na lekcjach biologii uczniowie klas siódmych dowiedzieli się kto jest w grupie ryzyka, jak odróżnić zwykłe znamię od czerniaka oraz poznali zasady ochrony przed tym nowotworem. Nauczyli się również jak badać własną skórę pod kątem wykrywania niepożądanych zmian.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)100 lat Szkoły w Halinowie – konkurs literacki


Z okazji 100-lecia Szkoły w Halinowie nauczyciele zorganizowali konkurs literacki „Zdarzyło się w Halinowie. Wczoraj, dziś, jutro…” Konkurs objął patronatem Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski, a jego laureatów poznaliśmy 10 września 2021 podczas uroczystych obchodów jubileuszu. Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Rockicka, Elżbieta Jerzak, Marlena Pilarska, Jan Rutkowski, Sylwia Mróz wyłoniła zwycięzców, których prace literackie prezentujemy poniżej. Wszystkie prace zostały wydane w pamiątkowej książce, którą ufundowali Państwo Joanna i Stanisław Roszkowscy – właściciele Zakładów Graficznych Taurus.
Marta Ziarko, klasa 7d – „Szkoła, która łączy pokolenia”.
Oliwia Kiczuk, klasa 6c – „Wspomnienie „.
Hanna Sobczyk, klasa 4a – fikcja literacka.
Nina Świderska, klasa 3b – Na podstawie wspomnień dotyczących szkoły przekazanych przez dziadka i wujków.
Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.9/10 (7 votes cast)Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas czwartych

1 września nowy rok szkolny witali uczniowie klas czwartych, dla których rozpoczął się nowy etap edukacyjny. Sekretarz Gminy Robert Grubek odczytał list od Burmistrza Adama Ciszkowskiego, a Dyrektor Lidia Kołakowska przedstawiła wychowawców. Klasa 4a Marcin Gomulski, klasa 4b Kamila Sielecka, 4c – Marta Woźnica, 4d – Karol Trojniel, 4e – Edyta Cybula. Już pierwszego dnia uczniowie dostali zadanie, z którym wspólnie z wychowawcami poradzili sobie. Tak trzymać!

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas pierwszych

1 września 2021 uroczyście witaliśmy nowy rok szkolny i nowych pierwszoklasistów. Sekretarz Robert Grubek odczytał list od Burmistrza Adama Ciszkowskiego, a Dyrektor Lidia Kołakowska przedstawiła wychowawców. Klasa 1 a p. Monika Janusz, klasa 1b p. Elżbieta Rokicka, klasa 1c p. Anna Przybysz, klasa 1d p. Joanna Gójska, a klasa 1e p. Joanna Szczepańska. Wychowawcy dla wszystkich uczniów i nauczycieli przygotowali emotikon uśmiechniętej buźki – tak będziemy pracować cały rok.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.2/10 (5 votes cast)Pola Nadziei

Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego
Po raz kolejny uczestniczymy w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. Głównym celem tej akcji jest zbiórka pieniędzy na Domowe Hospicjum Księży Marianów przy ul. Tykocińskiej. Centrum pomaga nieuleczalnie chorym i ich rodzinom, a także opłakującym stratę bliskich. Posadzone cebulki na wiosnę rozkwitną pięknymi żonkilami, które zwrócą nam wszystkim uwagę na ideę opieki hospicyjnej, dzięki której podopieczni Hospicjum otrzymują nie tylko opiekę medyczną ale również mają zaspokajane potrzeby bycia z drugim człowiekiem, bliskości i rozmowy z nim. Dlaczego sadzimy akurat żonkile? Ze względu na symbolikę tego kwiatu. ŻONKIL w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie. W tradycji chrześcijańskiej według „Słownika Symboli” W. Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią, miłości niebiańskiej nad ziemską. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.
Sprzedaż cebulek w naszej szkole odbędzie się w dniach 20.09.21 – 22.09.21
Jak co roku jesteśmy niezmiernie wdzięczni za Państwa ofiarne serca
Hanna Kulesza – opiekun Wolontariatu klas 1-3 oraz Maria Lipiec opiekun Szkolnego Koła Caritas

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.3/10 (3 votes cast)Strona 1 z 3123