Ograniczenia w dowozach

W związku z całkowitym zamknięciem placówek oświatowych, w uzgodnieniu z Panem Burmistrzem, firma dowozowa wprowadza ograniczony rozkład linii komunikacyjnych na terenie Halinowa.
Nowy rozkład

Rating: 7.1/10 (7 votes cast)

Ograniczenie funkcjonowania przedszkola i oddziałów przedszkolnych

1. W okresie 29.03.2021r. – 11.04.2021r. ogranicza się funkcjonowanie Przedszkola i Oddziałów Przedszkolnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie poprzez zawieszenie zajęć stacjonarnych.
  2. Zajęcia wychowania przedszkolnego będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Wykorzystamy dobrze znaną z zebrań rodziców aplikację Microsoft Teams.
  3. W kalendarzu aplikacji Microsoft Teams zorganizowane są spotkania dla dzieci. Nauczyciele prowadzą zajęcia zgodnie z „Zasadami funkcjonowania Przedszkola i Oddziałów Przedszkolnych w czasie realizowania zajęć wychowania przedszkolnego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość”.
  4. Ze względu na nieobecności nauczycieli spowodowane chorobami lub opieką nad własnymi dziećmi, w niektórych grupach zorganizowane są zastępstwa z innymi nauczycielami.
  5. Zachęcam Rodziców do zorganizowania w domu stanowiska dla dziecka do nauki na odległość. To nowa sytuacja i wymaga pomocy i zaangażowania Rodziców. Nie wiemy jak długo potrwa. Dla dzieci sześcioletnich realizujących roczne przygotowanie przedszkolne jest obowiązek uczestniczenia w zajęciach.
  6. Udzielamy wsparcia w przypadku problemów z logowaniem lub instalacją aplikacji. Kontakt przez dziennik – zgłaszanie problemów do wychowawcy lub bezpośrednio do wicedyrektora Jana Rutkowskiego.
  7. Na wniosek rodziców dzieci uprawnionych do pobytu w przedszkolu Przedszkole i Oddziały Przedszkolne organizują zajęcia stacjonarne.
  8. Wniosek musi zawierać imię i nazwisko dziecka, grupę lub oddział przedszkolny, godziny pobytu, nazwę jednostki zatrudnienia rodzica oraz oświadczenie wykonywania pracy na jej terenie. Skan podpisanego wniosku przesyłamy na maila ZSP w Halinowie szkolahalinow@halinow.pl najpóźniej dzień przed wskazanym terminem pobytu dziecka w przedszkolu.

Zasady funkcjonowania Przedszkola i Oddziałów Przedszkolnych w czasie realizowania zajęć wychowania przedszkolnego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość

Rating: 7.0/10 (6 votes cast)

0C wita Wiosnę

Wiosna przychodzi zgodnie z planem, choć ślady zimy tu i tam.
Pierwiosnki wdzięcznie chylą główki: Witaj nam, Wiosno, witaj nam!
W piątek, 19-go marca dzieci z grupy 0C powitały wiosnę i z tej okazji przyszły do szkoły ubrane na zielono. Początkiem imprezy było odczytanie listu od bałwanka, który oficjalnie zakończył zimową porę roku, następnie dzieci ruszyły do wspólnych zabaw. Na zakończenie, przedszkolaki w małych grupach namalowały piękne portrety Pani Wiosny.

Wiecej »

Rating: 10.0/10 (3 votes cast)

Mały Samorząd Uczniowski pamięta o Paniach

Międzynarodowy Dzień Kobiet to jedno z tych świąt, których datę pamiętają dorośli i dzieci.  Jest wyrazem szacunku i sympatii wobec wszystkich kobiet. Chłopcy z MSU niezawodnie pamiętali o PANIACH pracujących w naszej szkole. Z uśmiechem i pięknymi życzeniami wręczyli  przygotowane niespodzianki.

Wiecej »

Rating: 8.7/10 (7 votes cast)

Nauczanie zdalne od 22.03.2021 do 9.04.2021.

W okresie 22.03.2021r. – 9.04.2021r. wszyscy uczniowie klas 1 – 8 realizują naukę z wykorzystaniem metod i technik na odległość. Wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców uczniów klas 1 – 8 Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego obowiązują „Zasady funkcjonowania Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w czasie nauczania zdalnego” wprowadzone Zarządzeniem Dyrektora ZSP w Halinowie z dnia 9 listopada 2020r.

Rating: 7.8/10 (4 votes cast)

Próbny egzamin ósmoklasisty

W dniach 17, 18 i 19 marca uczniowie klas ósmych piszą w szkole próbny egzamin.

17 marca, godzina 9.00 – język polski

18 marca, godzina 9.00 – matematyka

19 marca. godzina 9.00 – język angielski

Po egzaminach arkusze z zadaniami udostępnimy w zakładce egzamin ósmoklasisty.

Arkusze przygotowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną pozwolą nauczycielom, uczniom i rodzicom określić przygotowanie uczniów do egzaminu. W arkuszach mogą zdarzyć się zadania, których zagadnienia jeszcze nie zostały omówione na lekcjach. Wyniki egzaminu będą miały charakter informacyjny i nie będą podstawą do wystawiania ocen.

Rating: 6.5/10 (6 votes cast)