Nagrodzone literackie „Zabawy dziecięce”

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.
Janusz Korczak

Imprezą organizowaną cyklicznie od kilku lat w Mińsku Mazowieckim są Dni Kultury Żydowskiej „Bliscy i Oddaleni”, a jej pomysłodawcom przyświeca główny cel, jakim jest przybliżenie kultury i zwyczajów przedwojennych mieszkańców miasta Mińska Mazowieckiego. Z tej okazji ogłoszono również Konkurs Literacko-Artystyczny przeznaczony dla uczniów szkół powiatu mińskiego. Jurorzy oceniali 24 nadesłane opowiadania, biorąc pod uwagę nawiązanie do zdjęć przedstawiających chłopców i ich codzienne zajęcia oraz tytułu konkursu, elementy twórcze, oryginalność i poprawność językową.

Oto zwycięzcy w kategorii- uczniowie klas IV- VI:
I miejsce- Oliwia Włodarczyk kl. VI d
II miejsce- Igor Pilarski kl. VI f
III miejsce- Adrianna Płaza kl. VI d
Serdecznie gratulujemy!
Opiekun Marlena Pilarska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (6 votes cast)Budowa jajkodromu

Na początku listopada, podczas nauki stacjonarnej, uczniowie klasy I e mieli okazję kształtowania kompetencji społecznych oraz rozwijania kompetencji kluczowych takich jak umiejętność współpracy w zespole oraz kreatywnego myślenia podczas zajęć, na których wcielili się w role konstruktorów „jajkodromu”. Głównym celem zajęć było trenowanie umiejętności pracy zespołowej i osiągania kompromisu. Zajęcia wzbudziły wiele pozytywnych emocji, szczególnie podczas testowania wykonanych pojazdów, kiedy nastąpił zrzut „jajkodromu” z wysokości 2 m. Okazało się, że nie wszystkie konstrukcje pozwoliły jajku przetrwać upadek. Na podsumowanie lekcji uczniowie stwierdzili, że praca w zespołach może przynosić wiele radości i choć czasem napotykamy na trudności, to wspólnie możemy je pokonać. W grupie siła! Opiekun Edyta Beczek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (4 votes cast)Uniwersytet Dzieci – Przyroda z klasą

W roku szkolnym 2020/2021, podczas nauki stacjonarnej, część uczniów klas II i III bierze udział w projekcie Uniwersytetu Dzieci – Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?. Projekt składa się z 2 etapów: lekcji na rozgrzewkę, które pozwalają na integrację dzieci i oswojenie ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych – związanych z wiodącym tematem projektu. Lekcje tworzone są z naukowcami, artystami, ekspertami i oparte są na metodzie pytań i doświadczeń. Projekt pozwala wesprzeć uczniów w rozwoju tak istotnych kompetencji, jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy. Uczniowie otrzymali swoje pierwsze indeksy, w których będą zaznaczane zdobyte umiejętności i wiadomości. Życzymy wszystkim uczestnikom projektu zaliczenia.
Opiekun Edyta Beczek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)Projekt „Piękna Nasza Polska Cała”

„- Kto ty jesteś?
– Polak mały.
– Jaki znak twój?
– Orzeł biały…”
Projekt „Piękna Nasza Polska Cała” i nasze przygotowania do Narodowego Święta Niepodległości.
wychowawca Monika Janusz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)Olbrzymi sukces naszej reprezentacji w turnieju „Moje Małe Mistrzostwa Polski w Unihokeju”!

W niedzielę 8 listopada w Łochowie odbył się jeden z największych turniejów w Polsce pod nazwą „Moje Małe Mistrzostwa Polski w Unihokeju” w kategorii dziewcząt rocznik 2008 i młodsze. 5 zespołów rywalizowało w systemie każdy z każdym, mecz 2×12 minut. W tak mocno obsadzonym turnieju nasza reprezentacja zdobyła II miejsce! Poziom tych zawodów był o wiele wyższy niż rozgrywki szkolne (powiatowe).

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (8 votes cast)Strona 1 z 11