mik 2019

Rating: 9.2/10 (12 votes cast)

Nasza akcja „TYGRYSY” dobiegła końca

Od 27 listopada – do 18 grudnia 2019r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu „Animals Halinów” codziennie sprzedawali soczki i słodkie niespodzianki. Udało nam się wspólnie uzbierać 1024 zł. w celu pomocy potrzebującym tygrysom z poznańskiego zoo. To dużo i mało, ale w końcu liczy się empatia i ogromna chęć pomocy. Wszyscy, którzy kochają zwierzęta i mają lwie serce włączyli się w naszą akcję z entuzjazmem. Bardzo dziękuję uczniom, nauczycielom i rodzicom za szczodre serce, a wolontariuszom z Klubu „ANIMALS HALINÓW” za duże zaangażowanie. Szczególne podziękowanie należy się Kubie Rek, który systematycznie zaopatrywał nasz stragan w smaczne niespodzianki. Z całego serca dziękujemy p. Małgorzacie Bogusz za finansowe wsparcie. Uzbierane pieniądze (świąteczna niespodzianka) przeznaczyliśmy dla Gogh i Kan. Wielkie ukłony dla pracowników poznańskiego zoo. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja pomocy tygrysom nie była łatwa, wymagała dużo pracy i odwagi. Jak wynika z naszego szkolnego sondażu – większość uczniów jest za takimi akcjami. To oznacza, że kochamy zwierzęta!!!
Opiekun Szkolnego Klubu „ANIMALS HALINÓW” – Małgorzata Cudny

Wiecej »

Rating: 9.7/10 (34 votes cast)

Na misyjnym szlaku

W III niedzielę Adwentu słyszeliśmy: „Radujcie się!”. Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu „PRZYJACIELE MISJI” nie tylko sprzedawali bombki, aby pomóc ubogim i chorym dzieciom z naszej gminy. Spotkali się również w szkole, aby adresować misyjne bożonarodzeniowe kartki świąteczne. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy włączyli się w akcję – „Karta świąteczna dla misjonarzy”. Kochani, zrobiliście ponad 80 przepięknych kart, które zostały wysłane do wielu placówek misyjnych w Polsce i na całym świecie (Rosja, Filipiny, Białoruś, Afryka, Argentyna, Brazylia, Boliwia, Tanzania, Ukraina, Zgromadzenie Sióstr Urszulanek SJK w Warszawie, Redakcja “Rycerzyka Niepokalanej”- Niepokalanów, Ośrodek Hospicjum domowe na Tykocińskiej w Warszawie itp.) „Mamy nadzieję, że nasza akcja pomaga również kultywować piękną tradycję wysyłania kartek z życzeniami świątecznymi, które są świadectwem naszej wiary w narodzenie Zbawiciela Świata”. Niech te kartki służą również dzieleniu się Dobrą Nowiną z bliskimi. Dziękuję Hani Tomaszewskiej za napisanie kolejnego wiersza. Tym razem jest to wzruszający wiersz pt. „PRAGNIENIA AFRYKI”. Na uwagę zasługuje ciekawy list do misjonarzy napisany przez Zosię Tomaszewską oraz p. Henryka (dziadka Bartosza Kister z kl. 4d). Gratuluję! Oceńcie sami.
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu „Przyjaciele Misji” – Małgorzata Cudny

Wiecej »

Rating: 10.0/10 (26 votes cast)

Pokaz baniek mydlanych w 0d

W tym samym dniu, w którym odbyły się warsztaty tradycyjnego rękodzieła ludowego, wzięliśmy udział w pokazie baniek mydlanych. Różnorodność baniek, ich wielkość i ilość zrobiła na nas ogromne wrażenie. Ciekawym doświadczeniem było oglądanie „świata” z wnętrza bańki, w którą byliśmy zamknięci. Całemu pokazowi towarzyszyła piękna muzyka, która podkreślała atrakcyjność widowiska. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie i zaproszenie nas na ten wspaniały pokaz.

Rating: 10.0/10 (3 votes cast)