„Piękna nasza Polska cała” – projekt zerówek

Dzieci z oddziałów zerowych biorą udział w międzynarodowym projekcie „Piękna nasza Polska cała”. Projekt zakłada realizowanie różnych zadań mających na celu kultywowanie tradycji patriotycznych przez dzieci, jak również poznawanie polskich tradycji, zwyczajów, piosenek, zabaw i sławnych ludzi. We wrześniu w sali grupy „0” C zorganizowaliśmy kącik patriotyczny i wykonaliśmy „Biało-czerwone Drzewo Dobra”, które jest symbolem naszych dobrych uczynków dla Polski. W październiku dzieci z oddziałów „0” B,C,D zrealizowały kolejne zadanie z projektu „Piękna Nasza Polska cała”- „Herb naszego miasta”. Wspólnie wykonały kulki z krepiny, a potem mozolnie wyklejały duży format herbu Halinowa.
30.11.2019 w celu kultywowania tradycji patriotycznej, dzieci z oddziałów „0” C i „0” D udały się pod Pomnik Powstańców w Długiej Kościelnej. Dzieci oddały hołd powstańcom poległym w powstaniu styczniowym w obronie terenów naszej gminy. Wspólnie odmówiliśmy krótką modlitwę i zapaliliśmy znicze. Było to zadanie „Szlakiem historii”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.6/10 (10 votes cast)Halinów wicemistrzem powiatu w unihokeju!

Dnia 31 października 2019 roku w SP4 w Mińsku Mazowieckim odbył się finał Mistrzostw Powiatu w Unihokeju Dziewcząt (kat. młodzież – klasy 7-8). Był to turniej pełen sportowych emocji – wyniki poszczególnych spotkań ułożyły się tak, że o rozstrzygnięciu decydował ostatni mecz zawodów, pomiędzy naszą reprezentacją, a naszym największym rywalem z Niedziałki. Mecz spełnił oczekiwania wszystkich kibiców – stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Mogliśmy zobaczyć bardzo ładne akcje, dużo sportowej walki. Niestety to dziewczęta z Niedziałki strzeliły nam bramkę po bardzo ładnej akcji, a później drugą, nieco przypadkową. Nasza reprezentacja próbowała odrobić straty za wszelką cenę, walczyła ambitnie do samego końca. Mieliśmy swoje sytuacje, jednak w tym dniu nie mogliśmy przeciwniczkom wbić piłki do bramki.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (14 votes cast)Strona 1 z 11