Lekcja o lesie w klasach 1e i 1f

W piękny, jesienny, wtorkowy poranek 22 października klasy 1e i 1f wraz z wychowawczyniami wybrały się do malowniczego Powsina. Tam dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawej lekcji o lesie w Centrum Edukacji Przyrodniczo–Leśnej. Poznały najważniejsze elementy budowy lasu, wysłuchały różnych ciekawostek na temat leśnych roślin i zwierząt, dowiedziały się wielu cennych informacji o łańcuchach pokarmowych, a także usystematyzowały wiedzę dotyczącą zasad zachowania się w lesie. Podczas niedługiego spaceru uczniowie mogli podziwiać piękno lasu w szacie jesiennej. Nie obyło się bez tworzenia bukietów z kolorowych liści, z którymi w radosnym nastroju wrócili do Halinowa.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.8/10 (5 votes cast)Erasmus+ w działaniu

Uczniowie zaangażowani w projekt Erasmus+ przygotowują tablice informacyjną o projekcie. A już niedługo będzie się działo. Przedsiębiorczość to główna myśl scalająca działania w naszej szkole, a nad wszystkim czuwa koordynator p. Krystyna Tulewicz.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (11 votes cast)Wicemistrzostwo powiatu mińskiego w piłce nożnej

Reprezentacja ZSP w Halinowie wywalczyła tytuł wicemistrza powiatu mińskiego w piłce nożnej. Turniej finałowy odbył się w na boisku szkoły nr 6 w Mińsku Mazowieckim, w którym nasza drużyna rozegrała dwa wygrane mecze. W pierwszym spotkaniu pokonaliśmy gospodarza 2:5, w drugim rozbiliśmy szkołę podstawową z Zamienia 7:0 zapewniając sobie drugie miejsce w rozgrywkach powiatowych. Drużyna z ZSP w Halinowie wystąpiła w składzie: Adam Rudowicz (kapitan), Szymon Jonasz, Kacper Matusik, Krzysztof Jakubowski, Adam Podgórski, Nikodem Momot (bramkarz), Piotr Lis i Adrian Mirosz. Gratulacje!!! Opiekun: Karol Trojniel.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (9 votes cast)Spotkanie z dietetykiem w 2d

W ramach ogólnopolskiego projektu „Moje zdrowie – moja siła, wielka moc” z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień uczniowie klasy II D wraz z wychowawcą zaprosili dietetyka. Pani Klaudia opowiedziała o składnikach odżywczych (białkach, tłuszczach i węglowodanach) oraz o tym, jaką pełnią rolę w diecie. Dodatkowo uczniowie, pad czujnym okiem Pani dietetyk z wybranych produktów układali zbilansowane posiłki. Spotkanie dostarczyło ogromnej porcji wiedzy i umiejętności w wyborze zdrowych produktów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.5/10 (6 votes cast)Sukcesy naszych uczniów

Klara Kordek – uczennica klasy VI D 16 października 2019 r. wzięła udział w XII edycji Powiatowego Przeglądu Patriotycznego „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” organizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Mrozach. Zaśpiewała utwór „Czerwone maki na Monte Cassino” i zdobyła wyróżnienie w kategorii klas IV – VI. Gratulujemy Klarze i życzymy dalszych sukcesów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (9 votes cast)Strona 1 z 11