23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Celem tego święta ustanowionego w 1995 roku przez UNESCO jest promocja czytelnictwa, edytorstwa oraz ochrona własności intelektualnej. W związku z tym, że tegoroczny Dzień Książki i Praw Autorskich przypadł w niedzielę (23 kwietnia), w naszej szkole święto to obchodziliśmy w poniedziałek (24 kwietnia). Tego dnia bibliotekę szkolną odwiedziło zdecydowanie więcej czytelników niż zwykle, jednak był to w głównej mierze dzień poświęcony przedszkolakom.
Maluchy, które przybyły do biblioteki pod opieką swoich wychowawczyń, zostały serdecznie powitane przez nauczyciela bibliotekarza, a po chwili z dużym zaciekawieniem słuchały o tym, jak ważna rolę odgrywa czytanie książek, dowiedziały się o korzyściach płynących z czytania i przypomniały sobie zasady obchodzenia się z książką. Maluchy wysłuchały też krótkiego opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Na wszystko jest sposób”. Dużo radości przysporzyła im też zabawa z interaktywną książką „Naciśnij mnie”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki pięknie podziękowały za wizytę w bibliotece i obdarowały panią bibliotekarkę szczerymi uśmiechami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (7 votes cast)Spotkanie z pisarzem Wojciechem Widłakiem

Dnia 30 marca 2017 r. w naszej szkole miało miejsce kolejne spotkanie autorskie. Tym razem naszym gościem był pan Wojciech Widłak – znany przede wszystkim jako autor pięknie ilustrowanych książek o Panu Kuleczce i jego sympatycznych przyjaciołach zwierzątkach słynących z nietuzinkowych imion. Pan Wojciech Widłak znany jest również z pełnych uroku i humoru książek, takich jak: „Opowieści do poduszki”, „Wesoły Ryjek”, „Samotny Jędruś”, „Dwa serca” oraz serii „Podręcznych NIEporadników”. Spotkanie z pisarzem zorganizowała p. M. Podolak we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Halinów. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II, uczniowie klasy IIId, dzieci uczęszczające na reedukację oraz dzieci przebywające w świetlicy szkolnej, a także nauczyciele.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (12 votes cast)Przedszkolaki w bibliotece …

Dnia 4 stycznia 2017 r. bibliotekę szkolną odwiedziły przedszkolaki z grupy „Rumianki” pod opieką p. Joanny Antosz. Spotkanie miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych odbiorców oraz wprowadzenie dzieci w świat książki. Maluchy zostały serdecznie powitane przez nauczyciela bibliotekarza – p. Małgorzatę Podolak, a następnie poproszone o włączenie się do wspólnej zabawy i nauki. Dzieci poznały interaktywną książką „Naciśnij mnie”, która bardzo im się podobała. To książka, którą wszyscy mogli naciskać, przekręcać, na którą mogli dmuchać, przy której mogli klaskać… Przedszkolaki bardzo sprawnie wykonywały wszystkie powierzone im zadania. Następnie wraz ze swoją panią wybrały i wypożyczyły książkę, którą zabrały ze sobą zapewniając, że wysłuchają jej z zaciekawieniem, a wkrótce ponownie całą grupą przyjdą do biblioteki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (10 votes cast)Czytamy, czytamy, czytamy…

Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Halinowie otrzymała dotację na zakup nowości wydawniczych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016 -2020”, który przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Zakupiliśmy książki i audiobooki na kwotę 15 tys. zł. Księgozbiór naszej szkolnej biblioteki wzbogacił się o 517 egz. literatury pięknej i popularnonaukowej, 360 egz. lektur szkolnych i 14 audiobooków.
ZAPRASZAMY DO ŚWIATA LITERATURY!
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (9 votes cast)Spotkanie z pisarką Joanną Olech

Dnia 12 grudnia 2016 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na zaproszenie p. Małgorzaty Podolak – nauczyciela bibliotekarza – przybyła do nas pisarka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży – p. Joanna Olech. W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie klasy IVa, IVb, IVd, Vc, VIa wraz z nauczycielami oraz dyrektor szkoły p. Lidia Kołakowska. Uczniowie przygotowywali się do tej wizyty wcześniej, uczestnicząc w lekcjach bibliotecznych oraz sięgając po książki znakomitej pisarki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „Dynastia Miziołków”, która znajduje się w kanonie lektur szkolnych.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (11 votes cast)Spektakl promujący czytelnictwo pt. „W księdze się mieści świat opowieści ” …

Dnia 16 grudnia br. uczniowie klas drugich oraz przebywający w świetlicy szkolnej obejrzeli spektakl pt. „W księdze się mieści świat opowieści” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Przedstawienie podkreślało potrzebę czytania oraz prezentowało szereg korzyści wynikających z obcowania z literaturą. Dzieci przekonały się, jak pozytywnie czytanie wpływa na rozwój intelektualny człowieka, rozwija jego wyobraźnię i wrażliwość, przenosi w odległy i magiczny świat, zapewnia rozrywkę. Widzów zachwyciły też kolorowe kostiumy, rekwizyty oraz oprawa muzyczna.
Spektakl został sfinansowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Halinów, za co bardzo dziękujemy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.1/10 (10 votes cast)Strona 1 z 71234567