Lekcja biblioteczna w klasie 1f

We wtorek 29 października odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy 1F, na której pani bibliotekarka przybliżyła dzieciom historię książki oraz wytłumaczyła w jaki sposób mogą wypożyczać lektury.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Wizyta 2d w bibliotece szkolnej

10 października uczniowie klasy II D z wychowawcą odwiedzili bibliotekę szkolną. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z podstawowymi prawami dziecka, uświadomieniu powszechności praw oraz wskazaniu przypadków nierespektowania praw dziecka.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Program CEO „Poczytajmy” w naszej bibliotece

„PoczytajMy” to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo. W szkołach, bibliotekach, świetlicach zakładane są uczniowskie kluby czytelnicze, które nakręcają dzieci i młodzież do czytania. Młodzież z klubu przygotowuje regularne spotkania czytelnicze dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo i wolontariat. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze wspólnie bawią się, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą! Natomiast w trakcie akcji czytelniczych młodzież w nietuzinkowy sposób pokazuje swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie. W roku szkolnym 2018/2019 biblioteka wraz z uczniami i wychowawcą klasy VD uczestniczyła z programie . Realizowaliśmy pracę w klubie czytelniczym w przedszkolu i klasach zerowych.
Biblioteka szkolna

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (5 votes cast)Spotkanie z najmłodszym w Polsce pisarzem

26 września odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z najmłodszym w Polsce autorem książek z gatunku fantasy – Tomaszem Sobanią, który w 2015 roku, mając 16 lat wydał pierwszą książkę pt. „Speculo”, a następnie „Nowy Świt” . Tym razem Tomasz zaprezentował swoją kolejną świeżo wydaną książkę pt. „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19- latka.” Tomasz Sobania mówi, że pisanie jest drogą do rozwoju, a wydawanie książek otwiera przed nim ogromne możliwości. „Nigdy nie chciałem pisać dla samego pisania. Chciałem tworzyć, żeby podzielić się tym z innymi i zmienić moje życie i życie mojej rodziny. Pisanie książki dało mi coś więcej niż satysfakcję i możliwość rozwoju. Kiedy powstawały kolejne strony, a ja toczyłem z sobą walkę, umacniała się we mnie nadzieja i wiara w sukces. Przestałem być bezsilny!” Prywatnie sport jest pasją Tomka, a nauka języków i zdobywanie edukacji finansowej to część jego recepty na wspaniałe życie.
Dziękujemy za ciekawe spotkanie! Biblioteka szkolna

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (6 votes cast)23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Celem tego święta ustanowionego w 1995 roku przez UNESCO jest promocja czytelnictwa, edytorstwa oraz ochrona własności intelektualnej. W związku z tym, że tegoroczny Dzień Książki i Praw Autorskich przypadł w niedzielę (23 kwietnia), w naszej szkole święto to obchodziliśmy w poniedziałek (24 kwietnia). Tego dnia bibliotekę szkolną odwiedziło zdecydowanie więcej czytelników niż zwykle, jednak był to w głównej mierze dzień poświęcony przedszkolakom.
Maluchy, które przybyły do biblioteki pod opieką swoich wychowawczyń, zostały serdecznie powitane przez nauczyciela bibliotekarza, a po chwili z dużym zaciekawieniem słuchały o tym, jak ważna rolę odgrywa czytanie książek, dowiedziały się o korzyściach płynących z czytania i przypomniały sobie zasady obchodzenia się z książką. Maluchy wysłuchały też krótkiego opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Na wszystko jest sposób”. Dużo radości przysporzyła im też zabawa z interaktywną książką „Naciśnij mnie”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki pięknie podziękowały za wizytę w bibliotece i obdarowały panią bibliotekarkę szczerymi uśmiechami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (7 votes cast)Spotkanie z pisarzem Wojciechem Widłakiem

Dnia 30 marca 2017 r. w naszej szkole miało miejsce kolejne spotkanie autorskie. Tym razem naszym gościem był pan Wojciech Widłak – znany przede wszystkim jako autor pięknie ilustrowanych książek o Panu Kuleczce i jego sympatycznych przyjaciołach zwierzątkach słynących z nietuzinkowych imion. Pan Wojciech Widłak znany jest również z pełnych uroku i humoru książek, takich jak: „Opowieści do poduszki”, „Wesoły Ryjek”, „Samotny Jędruś”, „Dwa serca” oraz serii „Podręcznych NIEporadników”. Spotkanie z pisarzem zorganizowała p. M. Podolak we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Halinów. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II, uczniowie klasy IIId, dzieci uczęszczające na reedukację oraz dzieci przebywające w świetlicy szkolnej, a także nauczyciele.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.1/10 (14 votes cast)Strona 1 z 71234567