Zajęcia biblioteczne

W dniach 20 i 25 kwietnia w klasach 4b i 5c zostały przeprowadzone zajęcia biblioteczne. Temat zajęć to „Moje ulubione zwierzę”. Uczniowie bardzo zainteresowali się tematem, gdyż okazało się, że każdy z nich ma jakieś ulubione zwierzątko w domu lub po prostu dużo na jego temat czytał książek wypożyczonych w naszej szkolnej bibliotece. Okazało się, że u nas jest liczne grono miłośników psów, kotów, koni, ale także węży, pająków, a nawet mamy miłośnika jeży. Teraz już wiadomo dlaczego organizowane w naszej szkole akcje charytatywne dla zwierząt przez szkolny wolontariat „Halinów Animals” cieszą się tak dużą popularnością oraz odnoszą sukcesy. Po prostu mamy w szkole młodzież pełną empatii dla naszych czworonożnych pupilów.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Bajkoterapia dla najmłodszych

Od 6 grudnia do 17 grudnia Biblioteka Szkolna dla klas młodszych przeprowadziła zajęcia z bajkoterapii na postawie książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, które wzbogaciły w tym roku nasz księgozbiór. Dzieci zapoznały się między innymi z opowiadaniami z książek: „Bajki o misiach z czterech stron świata” Anieli Cholewińskiej-Szkolik, „Jesteś kimś wyjątkowym” Martyny Brody, „O Yeti, w którego nikt nie wierzył” Joanny Olejarczyk, „Kto z was chciałby przytulić pechowego nosorożca” Leszka Kołakowskiego, „Pamiętnik małego noska” Janiny Porazińskiej, „Taka miła, starsza Pani” Ewy Ostrowskiej, „Nadchodzą Święta” Agnieszki Skórzewskiej.
Każda z tych książek postanowiła nauczyć dzieci z naszej szkoły różnych wartościowych i ważnych w naszym życiu rzeczy. Większość zajęć odbyło się, jak widać na zdjęciach, w świątecznej scenerii i przebraniu. W organizacji zajęć bajkoterapii pomogły uczennice klasy 7c: Natalia Adamiec, Anna Wojtyszko, Patrycja Siemieniuk, Zuzanna Magierek, Iga Siemieniuk. W zajęciach uczestniczyły klasy 1a, 1b, 1c, 1e, 3e oraz grupy przedszkolne Mróweczki, Żuczki, Pszczółki, Niezapominajki.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)Zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Nadszedł wreszcie wyczekiwany moment, kiedy szkoła otrzymała książki zakupione z funduszy pozyskanych w programie Priorytet 2. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Ponad 700 tytułów rekomendowanych przez Bibliotekę Narodową, uczniów, rodziców i nauczycieli znalazło się w naszej bibliotece, sprawiając ogromną radość przede wszystkim uczniom. Aby poczuć zapach nowiutkich książek i pomóc bibliotekarzom, czytelnicy chętnie zakasali rękawy, rozpakowywali, pieczętowali, czytali fragmenty, a nawet rezerwowali już niektóre pozycje dla siebie. Teraz bibliotekarzy czeka dużo pracy, aby wszystkie te książki wprowadzić do inwentarza i jak najszybciej móc je wypożyczać.
Wszystkich zachęcamy do śledzenia na bieżąco zakładki – katalog on-line – katalogu elektronicznego biblioteki, bo tam stopniowo będą się pojawiać wszystkie otrzymane książki.
Zapraszamy do czytania!

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Podziękowania

podziekowania

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)„Ratownicy czytelnictwa”

ratownicy czytelnictwa Nasza Szkoła bierze udział w projekcie „Ratownicy czytelnictwa” organizowanym przez Fundację Powszechnego Czytania.
Program skierowany jest do całego środowiska szkolnego: nauczycieli, uczniów oraz rodziców, trwa do końca maja 2022 r. Podejmując działania na rzecz upowszechniania czytania, walczymy o otrzymanie Certyfikatu Szkoły Ratowników Czytelnictwa. Na bieżąco będziemy Was informować o konkursach, akcjach czytelniczych w ramach tego projektu. Zachęcamy do wzięcia czynnego udziału wszystkich, którzy chcą się przyczynić do zrealizowania celu. Więcej informacji znajdziecie w bibliotece szkolnej.

Dołącz do nas! Zostań Ratownikiem czytelnictwa!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Halinowie znalazła się w gronie placówek, którym w 2021r. przyznano wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2021–2025 w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
Program składa się z trzech priorytetów, które realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Narodowy program rozwoju czytelnictwa Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Celem priorytetu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły podstawowe, średnie, artystyczne realizujące kształcenie ogólne oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa. W ramach dotacji zakupione zostaną potrzebne nowości wydawnicze, a także podejmować będziemy szereg działań, które zgodnie z założeniem Programu mają rozwinąć zainteresowania i wzmocnić aktywność czytelniczą naszych uczniów.
Biblioteka szkolna
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (4 votes cast)Strona 1 z 9123456789