Wizyta 2d w bibliotece szkolnej

10 października uczniowie klasy II D z wychowawcą odwiedzili bibliotekę szkolną. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z podstawowymi prawami dziecka, uświadomieniu powszechności praw oraz wskazaniu przypadków nierespektowania praw dziecka.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)Program CEO „Poczytajmy” w naszej bibliotece

„PoczytajMy” to program edukacyjny, wspierający czytelnictwo. W szkołach, bibliotekach, świetlicach zakładane są uczniowskie kluby czytelnicze, które nakręcają dzieci i młodzież do czytania. Młodzież z klubu przygotowuje regularne spotkania czytelnicze dla młodszych kolegów i koleżanek z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w czytelnictwo i wolontariat. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze wspólnie bawią się, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą! Natomiast w trakcie akcji czytelniczych młodzież w nietuzinkowy sposób pokazuje swoim rówieśnikom, jak wciągające jest czytanie. W roku szkolnym 2018/2019 biblioteka wraz z uczniami i wychowawcą klasy VD uczestniczyła z programie . Realizowaliśmy pracę w klubie czytelniczym w przedszkolu i klasach zerowych.
Biblioteka szkolna

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (5 votes cast)Spotkanie z najmłodszym w Polsce pisarzem

26 września odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z najmłodszym w Polsce autorem książek z gatunku fantasy – Tomaszem Sobanią, który w 2015 roku, mając 16 lat wydał pierwszą książkę pt. „Speculo”, a następnie „Nowy Świt” . Tym razem Tomasz zaprezentował swoją kolejną świeżo wydaną książkę pt. „7 dni i 300 km biegu. Opowieść 19- latka.” Tomasz Sobania mówi, że pisanie jest drogą do rozwoju, a wydawanie książek otwiera przed nim ogromne możliwości. „Nigdy nie chciałem pisać dla samego pisania. Chciałem tworzyć, żeby podzielić się tym z innymi i zmienić moje życie i życie mojej rodziny. Pisanie książki dało mi coś więcej niż satysfakcję i możliwość rozwoju. Kiedy powstawały kolejne strony, a ja toczyłem z sobą walkę, umacniała się we mnie nadzieja i wiara w sukces. Przestałem być bezsilny!” Prywatnie sport jest pasją Tomka, a nauka języków i zdobywanie edukacji finansowej to część jego recepty na wspaniałe życie.
Dziękujemy za ciekawe spotkanie! Biblioteka szkolna

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (6 votes cast)23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Celem tego święta ustanowionego w 1995 roku przez UNESCO jest promocja czytelnictwa, edytorstwa oraz ochrona własności intelektualnej. W związku z tym, że tegoroczny Dzień Książki i Praw Autorskich przypadł w niedzielę (23 kwietnia), w naszej szkole święto to obchodziliśmy w poniedziałek (24 kwietnia). Tego dnia bibliotekę szkolną odwiedziło zdecydowanie więcej czytelników niż zwykle, jednak był to w głównej mierze dzień poświęcony przedszkolakom.
Maluchy, które przybyły do biblioteki pod opieką swoich wychowawczyń, zostały serdecznie powitane przez nauczyciela bibliotekarza, a po chwili z dużym zaciekawieniem słuchały o tym, jak ważna rolę odgrywa czytanie książek, dowiedziały się o korzyściach płynących z czytania i przypomniały sobie zasady obchodzenia się z książką. Maluchy wysłuchały też krótkiego opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Na wszystko jest sposób”. Dużo radości przysporzyła im też zabawa z interaktywną książką „Naciśnij mnie”. Na zakończenie spotkania przedszkolaki pięknie podziękowały za wizytę w bibliotece i obdarowały panią bibliotekarkę szczerymi uśmiechami.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (7 votes cast)Spotkanie z pisarzem Wojciechem Widłakiem

Dnia 30 marca 2017 r. w naszej szkole miało miejsce kolejne spotkanie autorskie. Tym razem naszym gościem był pan Wojciech Widłak – znany przede wszystkim jako autor pięknie ilustrowanych książek o Panu Kuleczce i jego sympatycznych przyjaciołach zwierzątkach słynących z nietuzinkowych imion. Pan Wojciech Widłak znany jest również z pełnych uroku i humoru książek, takich jak: „Opowieści do poduszki”, „Wesoły Ryjek”, „Samotny Jędruś”, „Dwa serca” oraz serii „Podręcznych NIEporadników”. Spotkanie z pisarzem zorganizowała p. M. Podolak we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Halinów. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II, uczniowie klasy IIId, dzieci uczęszczające na reedukację oraz dzieci przebywające w świetlicy szkolnej, a także nauczyciele.

Wiecej »

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.9/10 (12 votes cast)Przedszkolaki w bibliotece …

Dnia 4 stycznia 2017 r. bibliotekę szkolną odwiedziły przedszkolaki z grupy „Rumianki” pod opieką p. Joanny Antosz. Spotkanie miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych odbiorców oraz wprowadzenie dzieci w świat książki. Maluchy zostały serdecznie powitane przez nauczyciela bibliotekarza – p. Małgorzatę Podolak, a następnie poproszone o włączenie się do wspólnej zabawy i nauki. Dzieci poznały interaktywną książką „Naciśnij mnie”, która bardzo im się podobała. To książka, którą wszyscy mogli naciskać, przekręcać, na którą mogli dmuchać, przy której mogli klaskać… Przedszkolaki bardzo sprawnie wykonywały wszystkie powierzone im zadania. Następnie wraz ze swoją panią wybrały i wypożyczyły książkę, którą zabrały ze sobą zapewniając, że wysłuchają jej z zaciekawieniem, a wkrótce ponownie całą grupą przyjdą do biblioteki.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (10 votes cast)Strona 1 z 71234567